КЪСНА ДРАМА НА "УАНДА МЕТРОПОЛИТАНО": Бензема спаси Реал от загуба в мадридското дерби с късен гол (ВИДЕО)

Двата тима врътнаха реми с по едно попадение

Aтлетико (Мадрид) изпусна да спечели голямото градско дерби срещу Реал и врътна само реми 1:1 в среща от 26-ия кръг на Ла Лига, която се игра на стадион "Уанда Метрополитано" в испанската столица.

Суарес откри за "дюшекчиите", които бяха и домакини в този мач, още в 15-ата минута и по всичко изглеждаше, че голът на ветерана ще се окаже достатъчен за трите точки, но Бензема с късно попадение в 88-ата минута донесе точката на "кралете". След това реми Атлетико е лидер с 59 точки и има само 3 пункта повече от втория Барселона и само 5 повече от третия Реал.

Още в 3-ата минута Варан влезе необмислено в краката на Луис Суарес и "дюшекчиите" получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Зад топката застана уругваецът, но ударът му срещна стената и излезе в корнер.

Суарес изригна в 15-ата минута, когато отбеляза гол, за който ще се говори дълго. Той бе изведен зад защитата на Реал от Йоренте и с външен фалц с десния крак не остави шансове на Куртоа за 1:0.

В 31-ата минута Родриго бе съборен пред наказателното поле на Атлетико, но Диего Симеоне оспори съдийското решение и получи съвет от рефера да се успокои и да не реагира толкова бурно.

Луис Суарес можеше да вкара втори гол в 38-ата минута, но този път завършващият му удар не затрудни Куртоа. В 41-ата минута футболистите на Реал поискаха дузпа за игра с ръка на Фелипе в наказателното поле, но след консултация с ВАР реферът отказа да посочи бялата точка. Решението му вбеси Зидан, който не скри разочарованието си.

Второто полувреме започна с натиск на Белия балет и още в 48-ата минута добро взаимодействие между Бензема и Васкес внесе напрежение в наказателноот поле на домакините, но в крайна сметка успяха да се справят с цената на ъглов удар. Четири минути по-късно Начо с глава отправи удар, но право в ръцете на Облак.

Атлетико пропусна да нанесе решаващ удар в 53-ата минута, когато Варан и Васкес допуснаха Караско да шутира от удобна позиция, но Тибо Куртоа спаси с вещина. В следващата минута пак вратарят на Реал остави отбора си в мача, не позволявайки на Луис Суарес да го преодолее за втори път.

Атаките на "дюшекчиите" зачестиха и в 61-ата минута през Анхел Кореа се откри чудесен шанс, но той не го използва.

Едва в 71-ата минута Ян Облак бе поставен на изпитание от Валверде, който шутира силно, но стражът на Атлетико плонжира и изби. Три минути по-късно и Бензема опита безуспешно късмета си с удар от границата на наказателното поле.

Двойно спасяване на Ян Облак в 80-ата минута запази аванса на Атлетико. Валверде изведе Бензема сам срещу словенския вратар, който изби удара на французина, а след това и добавката му. Секунди по-късно голмайсторът на Реал се опита да изненада Облак от фаул, но отново сттражът спечели дуела между двамата.

Две минути преди края обаче Облак капитулира след образцова атака на Каземиро и Бензема. Този път французинът ознаменува завръщането си след контузия с гол, който донесе точката на Реал Мадрид.

В последната минута Лука Модрич от фаул можеше да донесе пълния комплект точки на Реал Мадрид, но нестандартният му удар мина над вратата.

Атлетико (Мадрид) - Реал (Мадрид) 1:1