КАКВА ДРАМА! Селта постигна драматична победа над Уеска в голово шоу със 7 попадения (ВИДЕО)

Галисийци стигнаха до успех с 4:3 като гост

Съставът на Селта постигна драматична победа с 4:3 над Уеска като гост в двубой от 26-ия кръг на Ла Лига.

Двата отбора се надпреварваха да бележат, а победен се оказа голът на Фран Белтран в 76-ата минута. С този успех тимът от Галисия се изкачи до осма позиция, докато Уеска е последен. Двубоят на китния “Ел Алкорас” ще се запомни и с това, че продължи с 16 минути повече.

В заключителните секунди на първата част се стигна до тежък сблъсък между нападателя на домакините Рафа МирРафа Мир и вратаря на съперника Рубен Бланко. Наложи се стражът да получи лекарска помощ за по-дълъг период от време, но в крайна сметка той не успя да се върна в игра и беше заменен.

Всичко това наложи 10 минути добавено време на тази част. Второто полувреме пък беше удължено с 6 минути в период, в който Уеска нападаше с всички сили.

Санти Мина в 5-ата минута даде ранен аванс на Селта, но десетина минути по-късно арагонци вече бяха обърнали резултата в своя полза чрез Димитрис Сиовас в 14-ата и Рафа Мир в 16-ата минута.

Опитният Нолито изравни преди почивката, в 52-ата Уго Майо изведе гостите напред - 3:2. Давид Ферейро възстанови равенството в 74-ата, но само две минути по-късно Белтран заби оказалия се решаващ гол за крайното 3:4.

В 88-ата гостите удариха греда, но след това се прибраха в наказателното си поле и в оставащото време поне на три пъти се измъкнаха след опасни удари и разбърквания.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1