ВЪВ ВТОРА ЛИГА: Спортист удари Литекс

Капитанът Борислав Стойчев донесе успеха на тима от Своге

Спортист Своге постигна трудна победа срещу Литекс с 1:0 в мач от Втора лига. Попадението реализира капитанът Борислав Стойчев в 83-ата минута. Той засечес глава след центриране от ъглов удар. Така Спортист събра 35 точки и заема трето място в класирането.

Първото полувреме премина без сериозни голови опасности. Футболистите на Ивайло Василев контролираха ситуацията на терена, но не успяха да застрашат сериозно вратата на Илия Шаламанов. Стефано Кунчев пък се наложи да спасява вратата си при една от контраатаките на гостите от Ловеч.

Второто полувреме започна с натиск на Спортист и няколко интересни атаки, които обаче не завършиха с голови положения. Първият жълт картон в срещата съдията показа в 50-ата минута, когато официално бе предупреден треньора на гостите Стоян Ставрев.

В 51-ата минута Литекс създаде най-чистото голово положение до този момент. Радослав Живков се озова сам срещу вратаря Стефано Кунчев, стреля, но стражът на домакините успя да предотврати сигурно попадение.

В 70-ата минута гредата бе верен помощник на стража на гостите. След центриране от ъглов удар топката стигна до Томи Костадинов, който отигра с глава, но я изпрати в десния стълб на вратата на ловчанлии. Малко по-късно Джулио Чарлов стреля опасно, но изпрати топката в аут.

В 83-ата минута Спортист все пак поведе. Следз центрине от ъглов удар капитанът Борислав Стойчев засече топката с глава и реализира. Две по-късно Валентин Йосков пропусна да затвори мача. Той се озова сам срещу вратаря, но Шаламанов спаси. В последната минута на двубоя Стефано Кунчев направи чудесно спасяване след центриране в наказателното поле и така резултатът се запази.
Официално: ЦСКА 1948 представи Иван Иванов