В ГЪРЦИЯ: Арсенал взе своето от Олимпиакос (ВИДЕО)

„Топчиите“ спечелиха с 3:1 първия осминафинален сблъсък от Лига Европа

Арсенал постигна ценен успех с резултат 3:1 срещу Олимпиакос в първи двубой от осминафиналната фаза на Лига Европа между двата тима.

Мартин Йодегард откри резултата в 34-та минута. Юсеф Ел-Араби изравни в 58-та минута. Габриел Магаляеш върна аванса на своя тим в 80-та минута, а Мохамед Елнени довърши гърците за 3:1.

Гостите започнаха по чудесен начин мача и още във втората минута Мартин Йодегард беше изведен на точката на дузпата, но не улучи вратата на Жозе Са. Само 4 минути по-късно Пиер-Емерик Обамеянг намери топката с глава от няколко метра, но Са се намеси по чудесен начин, за да отбие топката в горната греда.

В 34-та минута гостите намериха заслужено попадение. Мартин Йодегард получи топката в центъра на терена, нагласи си топката за изстрел и с мощен шут разстреля неориентирания Жозе Са за 1:0.

В 39-та минута гостите можеше да се забъркат в големи неприятности. Давид Луис сгреши по фрапантен начин пас в собственото си наказателно поле и по чудо Бучалакис не успя да накаже тази грешка, очи в очи с Бернд Лено.

В 42-та минута, след бърза контраатака, Букайо Сака намери Уилиан на левия фланг, който навлезе навътре и стреля, но ударът му беше напълно омекотен от голям рикошет.

В началото на втората част обаче гръцкият тим върна паритета в резултата. След нова безумна грешка на защитата на Арсенал, Юсеф Ел-Араби получи шанс от границата на наказателното поле и не сбърка за 1:1.

Натискът на домакините продължи и в 67-та минута резервата Ранджелович намери с чудесно центриране на точката на дузпата Ел-Араби, чийто удар обаче беше блокиран в ъглов удар.

В 82-та минута, все пак, гостите успяха да изковат ценен аванс. След изпълнение на ъглов удар, Уилиан намери глвата на Габриел, който с чудесен отскок не остави шансове на М`Вия и заби топката зад гърба на Жозе Са за 2:1. Пет минути по-късно Мохамед Елнени разстреля Жозе Са за трети път след нов страхотен удар от над 25 метра.

Така Арсенал взе своето като гост и очаква спокойно реванша след седмица.

Олимпиакос - Арсенал 1:3

0:1 Мартин Йодегард (34)
1:1 Юсеф Ел-Араби (58)
1:2 Габриел Магаляеш (80)
1:3 Мохамед Елнени (85)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Олимпиакос: Са, Лала, Сократис, Ба, Реабицюк, М`Вия, Камара, Бучалакис, Валбуена, Араби, Брума;

Арсенал: Лено, Тиърни, Габриел, Луис, Бейерин, Партей, Джака, Уилиан, Йодергард, Сака, Обамеянг;

Тотнъм - Динамо (Загреб) 2:0

Рома - Шахтьор 3:0

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини