НЕОЧАКВАН ГЕРОЙ! Енрике влезе и след секунди донесе победа на ЦСКА (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Червените" надвиха с 1:0 Етър, върнаха се на второто място

ЦСКА спечели с минималното 1:0 домакинството си на последния в класирането Етър. Двата тима се изправиха един срещу друг в двубой от 21-вия кръг на efbet Лига.

Единственият гол в мача отбеляза резервата Енрике Рафаел с първото си докосване до топката секунди след като се появи на терена.

В началото ЦСКА бе тимът, който владееше повече топката, но не успя да създаде проблеми за Христо Иванов. В 12-ата минута Жеферсон центрира от пряк свободен удар. Жорди Кайседо стреля с глава, но стражът на търновци улови.

В 23-ата минута ЦСКА получи дузпа. Тиаго пусна много хубав извеждащ пас в коридор към Брадли Мазику, който се озова очи в очи с Христо Иванов, но точно преди да стреля бе изблъскан в гръб от Здравко Илиев и главният съдия Георги Иванов посочи бялата точка. Зад топката застана Георги Йомов, чийто удар бе отразен от стража на „виолетовите“.

Половин час след началото Тиаго Родригес отново демонстрира добър поглед върху играта, като пусна пас зад защитата към Георги Йомов. Нападателят на „червените“ навлезе в наказателното поле, но Христо Иванов умело скъси ъгъла и спаси с крак.

В 33-ата минута Юрген Матей засече с глава центриране от ъглов удар. Христо Иванов показа блестящ рефлекс и успя да реагира, въпреки че защитникът на ЦСКА стреля от непосредствена близост. Секунди по-късно Жорди Кайседо надбяга защитата на Етър и отправи слаб диагонален удар. Вратарят на гостите направи точна преценка, че топката ще излезе в аут и я остави да напусне пределите на терена.

В 47-ата минута ЦСКА пропусна нова страхотна възможност да поведе. Жорди Кайседо получи в наказателното поле. Нападателят стреля в далечния ъгъл, но прати топката покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Христо Иванов.

Три минути по-късно Тибо Вион стреля от дъгата на наказателното поле, но вратарят на Етър бе заел добра позиция и успя да улови. В 58-ата минута Ловре Кнежевич опита да изненада Густаво Бусато с техничен удар от границата на наказателното поле, но топката премина покрай вратата.

В 61-вата минута „армейците“ най-сетне преодоляха Христо Иванов. Жорди Кайседо проби в наказателното поле на етърци и пусна остро подаване успоредно на голлинията. За Енрике Рафаел, който се появи на терена преди секунди, остана най-лесното - да прати топката в мрежата от непосредствена близост.

Десетина минути по-късно защитата на Етър се справи с центриране от ъглов удар. Енрике Рафаел опита удар от дистанция, но капитанът на гостите Христо Иванов улови без особени затруднения.

В 84-тата минута Етър получи нелоша възможност за изравнителен гол. Топката бе центрирана в наказателното поле, а Божидар Кацаров стреля с глава, но над вратата на Димитър Евтимов.

В 90-ата минута Мартин Смоленски беше фаулиран в близост до наказателното поле. Именно 18-годишният талант на ЦСКА опита директен изстрел, но прати топката над вратата.

ЦСКА - Етър 1:0
1:0 Енрике Рафаел 61

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 3. Жеферсон Телес, 4. Мено Кох, 10. Георги Йомов, 15. Тибо Вион, 18. Брадли Мазику, 20. Тиаго (к), 24. Джером Синклеър, 28. Пламен Гълъбов, 30. Жорди Кайседо;

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 6. Митко Митков, 7. Енрике Рафаел, 8. Греъм Кери, 17. Бисмарк Чарлс, 19. Иван Турицов, 27. Мартин Смоленски;

Треньор: Бруно Акрапович;

ЕТЪР: 1. Христо Иванов (к), 83. Алдаир Ферейра, 44. Божидар Кацаров, 84. Здравко Запрянов, 22. Ловре Кнежевич, 6. Пламен Крачунов, 99. Преслав Боруков, 16. Симеон Мечев, 3. Хосе Кордоба, 23. Христофор Хубчев, 10. Гаетан Мичел;

Резерви: 13. Анатоли Господинов, 17. Белграве Ромееш Натаниел, 70. Кольо Станев, 7. Милчо Ангелов, 18. Николас Федерико Фемия, 20. Яни Пехливанов, 72. Юлиян Райков;

Треньор: Александър Томаш.

90+4 - Край на мача.

72 - Енрике Рафаел опита удар от дистанция, но капитанът на гостите Христо Иванов улови без особени затруднения.

67 - Принудителна смяна за ЦСКА. Густаво Бусато получи проблем с главата и има затруднено зрение и Евтимов ще влезе на мястото му

61 - ГОООЛ за ЦСКА! Влезлият като резерва Енрике Рафаел открива за домакините! Кайседо проби мощно отляво и намери с отличен пас Енрике, който изпревари бранител в лилаво и насочи топката в мрежата на Иванов!

50 - Хубав удар на Вион извън наказателното поле, но Иванов "залепя" топката между ръцете си

47 - Огромен пропуск на Кайседо, който избяга от засадата и излезе сам срещу Христо Иванов, но прати топката встрани от целта!

46 - Второто полувреме започва!

45 - Край на първото полувреме!

30 - Тиаго изведе по отличен начин Йомов в коридор, крилото напредна мощно и стреля с последни сили, но Христо Иванов отново беше на място и спаси!

24 - Георги Йомов пропуска дузпата за ЦСКА! Христо Иванов успя да улови ъгъла и изби топката, за да запази мрежата си!

23 - Дузпа за ЦСКА! Тиаго Родригес изведе зад гърба на отбраната Брадли Мазику, който бе избутан от Здравко Илиев и домакините получиха наказателен удар

13 - Синклер с удар от дистанция, но неточно

12 - Жеферсон центрира от пряк свободен удар. Жорди Кайседо стреля с глава, но стражът на търновци улови.

10 - Равностойни първи минути на мача, като и двата отбора все още проучват съперника и опасности пред двете врати липсват.