В ИТАЛИЯ: Болоня удари Сампдория, Антов остана резерва (ВИДЕО)

Гостите започнаха много силно мача, но загубиха с 1:3

Отборът на Болоня постигна важен успех с 3:1 при домакинството на Сампдория в пореден мач от Серия А.

Българският талант Валентин Антов беше в групата на тима, но така и не се появи в игра.

Точни за домакините бяха Бароу, Сванберг и Сориано, докато за гостите се разписа Фабио Куилярела.

Гостите започнаха далеч по-активно и отправиха 6 удара в първите 20 минути, срещу нито един за отбора на българина.

Авансът, все пак, дойде за момчетата на Синиша Михайлович, след като Муса Бароу се възползва от пас на Родриго Паласио в 27-та минута и отбеляза за 1:0.

В 37-та минута обаче Фабио Куилярела успя да възстанови паритета на терена, преди Матиас Сванберг отново да даде аванс на Болоня 4 минути по-късно. Роберто Сориано на практика реши мача в 70-та минута с трето попадение.

След успеха Болоня е на 12-то място, с актив от 31 точки, с една по-малко от днешния си съперник.

Болоня - Сампдория 3:1

1:0 Муса Бароу (27)
1:1 Фабио Куилярела (37)
2:1 Матиас Сванберг (41)
3:1 Роберто Сориано (70)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Болоня: Скорупски, Томиасо, Данило, Сумаоро, Дайкс, Шутен, Сванберг, Олсен, Сориано, Бароу, Паласио;

Сампдория: Аудейро, Ауджело, Ферери, Йошида, Бережински, Дамсгаард, Екдал, Торсби, Янкту, Кандрева, Куилярела;