НА ОСТРОВА: Ливърпул се приближи до топ 4 с пореден успех на „Молиню“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

Диого Жота наказа бившия си тим, вратар с тежка контузия в мач, продължил 108 минути

Ливърпул записа девета последователна победа над Уулвърхемптън в английската Висша лига, след като спечели с минималното 1:0 като гост.

Единственото попадение за мърсисайдци в последния мач от 28-ия кръг реализира закупеният именно от състава на „вълците“ през лятото Диого Жота.

Голът бе десети за 24-годишния португалски национал във всички турнири през сезона, а успехът приближи шампионите на 5 точки от четвъртия Челси.

Срещата на „Молиню“ започна вихрено. Още в началните секунди вратарят на Ливърпул сгреши в опита си да улови една центрирана топка и я изпусна, но Нелсън Семедо не можа да се възползва.

Последва още един пропилян шанс от „вълците“, които имаха инициативата в първите десетина минути. След това тя бе овладяна от Ливърпул и в 14-ата Садио Мане бе изведен сам срещу вратаря.

Последният закачи сенегалският национал, но той остана на крака и опита да отиграе, ала беше блокиран.

След това гостите се настаниха в половината на Уулвс, чиято защита бе добре подредена и не допусна сериозни заплахи.

Домакините разчитаха на контраатаки и при една такава имаха числен превес пред наказателното поле на Ливърпул, но Адама Траоре се засуети в пеналта.

Малко след изтичането на първия половин час игра пък Натаниел Филипс трябваше да се намесва решително, за да изчисти опасно центриране, а в 38-ата минута Мане пропусна отлична възможност след хитър пас на Трент Александър-Арнолд.

Във втората минута от добавеното време на първата част Ливърпул нанесе своя решителен удар.

След отлична атака Садио Мане изведе Диого Жота в наказателното поле и португалецът стреля от движение в близкия ъгъл, с което изненада Патрисио.

Вратарят на домакините не се намеси добре и топката спря в мрежата, а Жота наказа бившия си тим и откри резултата.

Второто полувреме започна с пропуск на капитана на „вълците“ Конър Коуди, който отблизо не успя с глава да порази целта.

Последваха равностойни минути. В тях Жоао Моутиньо поиска дузпа, след като падна в наказателното поле, но такава не последва.

В 73-ата минута Адама Траоре опита изстрел от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Алисон. След това упражнението със същия резултат, макар и от по-близка дистанция, повтори резервата на домакините Фабио Силва.

Малко преди да изтекат редовните 90 минути Салах вкара гол, който обаче бе отменен заради засада, а след това вратарят Руи Партисио получи тежка травма и бе изнесен на носилка от терена.

В крайна сметка срещата продължи 108 минути и „червените“ я спечелиха, за да останат без поражение на „Молиню“ за първенство от точно 40 години, след като за последно отстъпиха през август 1981-а.

Благодарение на победата си Ливърпул събра 46 точки и вече има с 11 повече от Уулвърхемптън, който заема 13-а позиция.

Мърсисайдци пък се изкачиха до шестото място във временното класиране, изпреварвайки Тотнъм и градския съперник Евертън.

Уулвърхемптън – Ливърпул 0:1
0:1 Диого Жота (45+2)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

УУЛВЪРХЕМПТЪН: Патрисио, Саис, Коуди, Боли, Ото, Моутиньо, Невес, Семедо, Нето, Адама, Уилян Хосе;

ЛИВЪРПУЛ: Алисон, Трент Александър-Арнолд, Филипс, Кабак, Робъртсън, Фабиньо, Вайналдум, Тиаго, Жота, Мане, Салах;

Англия: Топ 5 от 28 кръг

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини