С ДВА ГОЛА ЗА ШЕСТ МИНУТИ: Сити отказа Борусия М за 1/4-финал в Шампионската лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Де Бройне и Гюндоган се разписаха за успеха на английския тим

Манчестър Сити се класира с лекота за 1/4-финалите в Шампионска лига, след като спечели с 2:0 реванша срещу Борусия (Мьонхенгладбах), който се игра на стадион "Пушкаш Арена" в Будапеща. "Гражданите" бяха победили със същия резултат и в първия мач.

Тимът на Марко Розе продълава да няма победа срещу Сити вот шест изиграни мача между двата тима - 5 загуби и 1 равенство. Освен това Борусия е в серия от 9 мача без победа, като има 8 поражнения.

Манчестър Сити можеше да поведе рано в резултата. Жоао Кансело изведе Фил Фоудън, който веднага насочи топката към вратата на Гладбах, но Зомер внимаваше и изби в корнер.

В 12-ата минута Сити все пак вкара. Рияд Марез подаде към Кевин де Бройне, който със страхотно изпълнение от границата на наказателното поле прати топката във вратата на грманския тим - 1:0!

Шест по-късно Манчестър Сити се добра до второ попадение. Фил Фоудън изведе Илкай Гюндоган, който нямаше затруднения да прати топката зад гърба на Зомер - 2:0!

В 26­-ата минута Рияд Марез пусна великолепен пас за Гюндоган, но Зомер излезе добре и  едораи опасността. В 35-ата  Де Бройне опита да вкара от пряк свободен удар, но отново Зомер се намеси.

Сити не се отказа да атакува и след почивката. В 66-ата минута Фернандиньо размина няколко футболисти на Борусия М и пусна към Марез, който отправи изстрел, но вратарят изби. Топката отново попадна в Марез, който се опита да я подаде на Фоудън, но бранител на германския тим пресече паса. Две минути след това Зомер отново се намеси при удар на Марез.

Тимът на Пеп Гуардиола продължаваше да диктува темпото в срещата, без да позволи на германците да застрашат вратата на Едерсон и да стигнат поне до почетно попадение.

В 84-ата минута Траоре опита диагонален изстрел, но не намери очертанията на вратата на Едерсон. В последните секунди на двубоя Рияд Марез отново стреля покрай вратата.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - БОРУСИЯ М 2:0
1:0 Де Бройне (12)
2:0 Гюндоган (18)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Едерсон, Уокър, Диаш, Стоунс, Кансело, Гюндоган, Родри, Де Бройне, Фоудън, Бернардо, Марез

БОРУСИЯ М: Зомер, Закариа, Турам, Щиндл, Лайнер, Хофман, Бенсебайни, Гинтер, Елведи, Нойхаус, Емболо