ДРАМА ВЪВ "ВАСИЛ СИМОВ"! Дунав надви ЦСКА и е на крачка от 1/4-финалите

Локомотив Пд дръпна с 1-0 победи на Пирин (Разлог)

Волейболистите на Дунав (Русе) са на крачка от четвъртфиналите за титлата в Суперлигата. Момчетата на Данаил Милушев се наложиха над ЦСКА с 3:2 (23:25, 25:15, 26:24, 24:26, 17:15) в първия мач от допълнителните плейофи, изигран в зала "Васил Симов".

Русенци ще приемат втория двубой между двата отбора, който ще се състои на 19 март (петък). Играе се до две победи от три мача.

Домакините взеха превес в първия гейм и запазиха доминацията си въпреки, че състезателите от крайдунавския град ги догониха. ЦСКА поведе в резултата, но след това Дунав бе безапелационен и изравни.

Последваха два оспорвани гейма, в които двата отбора разменяха ролите си. Мачът влезе в тайбрек - там "червените" тръгнаха добре, но дадоха възможност на противника да ги пречупи. До края драмата бе пълна и в крайна сметка играчите на Данаил Милушев измъкнаха победата.

Над всички бе Дейвид Кръстев с 27 точки (7 аса!, 2 блокади), Леон Тончев добави 19 точки (2 блокади).

За съперника Георги Татаров завърши с 15 точки (1 ас, 2 блокади), с 13 се отчете Димитър Димитров (2 блокади).

ПСК Локомотив (Пловдив) пък надви Пирин (Разлог) с 3:1 (25:19, 22:25, 25:22, 25:16) в първия двубой помежду им, изигран в зала "Септември".  Така пловдивчани се нуждаят от още една победа, за да си осигурят място в борбата за трофея. Втората среща между двата отбора е на 19 март (петък).

Най-резултатен бе Венцислав Георгиев с 27 точки (1 блокада), Костадин Гаджанов добави 16 точки (7 блокади!). С 13 точки завърши Руслан Шевцов (2 блокади). За съперника Мартин Юруков приключи с 12 точки (1 ас), 11 точки добави Александър Симеонов (1 блокада).