ИСТОРИЧЕСКО! Арда стигна полуфинал за Купата на България (ВИДЕО+СНИМКИ)

Спас Делев донесе победата с 1:0 над ЦСКА 1948

Арда (Кърджали) се класира за първи път в своята история за полуфиналите на турнира за Купата на България!

Това стана факт, след като момчетата на Николай Киров победиха като гости ЦСКА 1948 на Националния стадион с минималното 1:0.

Единственото попадение на „Васил Левски“ реализира националът Спас Делев малко след началото на второто полувреме.

Домакините започнаха силно първото и още в осмата минута отбелязаха гол чрез Ангел Бастунов, но попадението бе отменено заради засада.

Малко след това пък Васил Шопов засече с глава центриране на Серкан Юсеин, но вратарят на гостите Иван Караджов показа защо Ясен Петров го взе в състава на България за световните квалификации със страхотно спасяване.

Арда осъществи първата си опасна атака в 36-ата минута, когато Иван Тилев бе оставен да стреля от 20-ина метра, но Даниел Наумов, който също попадна в сметките на новия ни национален селекционер, се намеси отлично.

Така почивката дойде при нулево равенство, а още в първата минута на второто полувреме Серкан Юсеин отправи опасен изстрел, ала Караджов отново бе на своя пост.

Последваха силни минути за Арда, в които Делев на два пъти пробва да порази целта, но без успех.

Все пак обаче в 55-ата минута именно той засече с плонж центриране към далечната греда на Тонислав Йорданов и откри резултата.

ЦСКА 1948 опита да отговори и в 64-ата минута Ангел Лясков намери отлично в пеналта Ангел Бастунов, но последният прати топката покрай вратата.

В 81-ата минута Караджов отрази изстрел на Серкан Юсеин от пряк свободен удар, а 2 по-късно стори същото и след нов опит на играещия под наем от Лудогорец талант да го преодолее.

Шест минути преди края Арда можеше да реши всичко предсрочно, ала Наумов спаси диагоналния удар на резервата Георги Атанасов.

Въпреки това обаче финалният щурм на ЦСКА 1948 не доведе до резултат и така Арда пренаписа клубната си история, класирайки се за полуфиналите на турнира за Купата на България.

ЦСКА 1948 - Арда 0:1
0:1 Спас Делев (55)