В ЛОВЕЧ: Локо (Сф) спечели само точка срещу Литекс (ВИДЕО)

"Червено-черните" поведоха в класирането на Втора лига

Локомотив (Сф) не успя да спечели гостуването си на Литекс от Втора лига. Двата тима направиха 1:1 в Ловеч. Спечелената точка качи "железничарите" на върха в класирането с 46 точки. Толкава има и Пирин, който обаче е с мач по-малко. В понеделник "орлетата" приемат Локо (ГО). Третият Спортист (Своге) е с 39 и също мач в аванс.

Столичани поведоха през първото полувреме на стадиона в Ловеч и могат да съжаляват, че се прибраха на почивката само с гол преднина, тъй като пропуснаха още няколко отлични шанса. Литекс отказа да се предаде и в средата на втората част изравни. Тимът на Живко Желев е осми в подреждането с 27 точки.

Първата интересна ситуация се откри още в четвъртата минута, когато Николай Цветков стреля от пряк свободен удар, но топката не намери очертанията на вратата. Две по-късно Мики Орачев получи добра възможност да вкара, но изстрелът му прелетя над вратата.

В 33-ата минута халфът на "железничарите" Матеус Роча откри резултата. Той се разписа отблизо след разбъркване в наказателното поле на Литекс.

Секунди преди края на първата част домакините се опитаха да затруднят защитата на Локомотив, но Божидар Митрев се справи със ситуацията.

Отборът на Живко Желев стигна до изравняването на резултата, след като в 65-ата минута Християн Петров се разписа с глава. Асистенцията за гола направи Пламен Николов.

В 73-ата минута Николай Цветков центрира опасно в наказателното поле, но Илия Шаламанов се намеси на ниво.

В 89-ата минута Петър Христов опита да изненада Божидар Митрев с удар от центъра на терена, но опитният страж улови без проблем. В 93-ата минута Николай Цветков стреля от пряк свободен удар, но топката се отби в стената.
Тържествата за юбилея започнаха с поднасяне на цветя пред паметната плоча на Етър

Бончо Генчев припомни, че "виолетовата" школа е дала на България много големи футболисти

Ники Михайлов и Живко Миланов минаха изпити на "Герена"

На двамата им предстои дипломиране в Национална спортна академия "Васил Левски"

Лудогорец е на 90 минути от нов финал за Купата на България

Разградчани изковаха солиден аванс от 3:0 срещу Хебър в първия мач и реваншът изглежда протоколен