Левски Лукойл взе 15-а победа след обрат срещу Академик Пловдив

„Сините“ се измъкнаха през иглени уши, след като изоставаха с 11 точки

Левски Лукойл може да благодари на спортния шанс за 15-тата си победа в редовния сезон на НБЛ.

В последен мач от 21 кръг „сините“ обърнаха пасив от 11 точки през второто полувреме, за успеха със 70:69 срещу Академик Пловдив. От решаващо значение се оказа последната част, спечелена със 17:10 в общо взето слабо резултатния и за двата отбора мач. 37 срещу 36 процента успеваемост в стрелбата от игра показаха съответно Левски Лукойл и Академик днес.

Тимът, воден от Константин Папазов, беше без куп основни играчи. Отсъстваха Йордан Минчев, Асен Великов, Христо Захариев, Николай Михайлов и Данило Тасич. Герой на мача бе капитанът Чавдар Костов, който въпреки че до скоро бе с контузия, завърши с 18 точки и 6 борби. С 12 се отличи Тайрън Бразилтън, а с 11 – Венцислав Петков.

За Академик с 12 точки завърши Джахий Карсън, а с по 11 се включиха Васил Бачев, Обрад Томич и Антъни Гуджино. С 10 завърши Йере Вучица.

В следващия кръг на 24 март „сините“ гостуват в негостоприемната зала „Диана“ на намиращия се във възход отбор на Ямбол. Академик Пловдив пък е гост на 27 март на Берое. И двата двубоя ще бъдат излъчени пряко в ефира на MaxSport2.

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)