Милена и Владо завършиха в топ 50 на Световната купа

Най-добрите български състезатели в биатлона - Милена Тодорова и Владимир Илиев, завършиха в топ 50 на генералното класиране за световната купа.

Те постигнаха това, въпреки че заради заразени с коронавирус и карантина националният отбор пропусна 2 кръга през януари.

За влизането сред 50-те най-силно представили се биатлонисти в света голям принос имаше последният кръг, който се проведе в шведския зимен център в Йостерсунд.

Милена и Владо записаха в него най-високите си класирания и участваха в елитната дисциплина масов старт.

В крайното подреждане при дамите Милена заема 46-ата позиция със 140 т.

В класирането за състезателки до 25 г. Тодорова е 13-а.

Миналия сезон, когато спечели първите си точки за световната купа, българката финишира на 47-о място със 106 т.

При мъжете Илиев се нареди 42-и със 122 т. Миналата година той бе 35-и със 138 т. От другите национали през настоящия сеезон една точка заработи Антон Синапов.

Норвежците доминираха в крайните класирания при жените, мъжете и купата по нации.

В нея българските дами са 20-и. Мъжете са с една позиция по-напред. Тези класирания, естествено, също са повлияни от пропускането на 2 от януарските кръгове.

В понеделник националите се прибраха в България след изтощителната кампания.

“Свърши един труден и по-различен сезон досега, все пак се радвам за положителния край. Благодаря на целия екип и на всички, които ни подкрепят!”, написа Владо Илиев във фейсбук.

В края на седмицата предстои държавно първенство на Белмекен.