ИСТОРИЧЕСКО: Балкан е на четвъртфинал за ФИБА Европа Къп (ВИДЕО+СНИМКИ)

Евробоецът на България разби с 90:74 точки швейцарския хегемон Фрибург

Българският баскетболен шампион Балкан (Ботевград) пренаписа клубната си история, класирайки се за първи път за четвъртфиналите на турнира за Купата на ФИБА Европа.

Отборът, воден от Йовица Арсич, победи 18-кратния швейцарски първенец Фибур Олимпик с 90:74 (33:18, 11:21, 19:19, 27:16).

Припомняме, че противоепидемичните мерки наложиха промяна във формата на осминафиналите в надпреварата през тази година и те се провеждат под формата на 4 отделни турнира с по един елиминационен мач.

Днешният бе спечелен от Балкан и така шампионите ни си осигуриха сблъсък от Топ 8 в четвъртък след триумфа в зала "Арена Ботевград".

Балкан започна много силно мача и поведе с 15-33 в първата част. След това нашите загубиха леко концентрация в началото на втората част, а съперникът се възползва и започна да топи драстично след серия 13-0 (28-33).

Нашите нямаха  кош повече от 4 минути след началото на втората част, а Фрибур започна периода с 12-0, за да свали само на 3 (30-33).

Момчетата на Йовица Арсич започнаха ударно второто полувреме със серия 13-4, за да поведат отново с двуцифрена разлика в средата на третата част (43-55).

За кратко Балкан поведе с +13, а две тройки на Фрибур върнаха отново интригата (53-58). Минута преди края на периода швейцарците се доближиха отново само на 2 точки (58-60). Крис Минков обаче вкара ключова тройка за 58-63.

В ответните атаки двата тима сгрешиха и след третия период Балкан имаше отново аванс от 5, както и на почивката. Балканци стартираха с 8-0 за +13.  Балкан бележеше трудно, а 4:0 преди края Фибур отново свали на 4 (72-76). До края Балкан качи отново аванс и удържа успеха.

Божидар Аврамов и Дарко Балаба бяха най-резултатни за успеха с по 21 точки, а Сияни Чеймбърс реализира 19.

В четвъртфиналите шампионът от Ботевград ще срещне победителя от мача Парма - Рилски спортист.

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)