Марица е първият полуфиналист в НВЛ

Пловдивчанки отнесоха Перун (Варна) за по-малко от час

Съвсем очаквано, Марица (Пловдив) победи Перун (Варна) и във втория мач от четвъртфиналната серия между двата отбора и с общ резултат от 2:0 победи стана първият полуфиналист в Национална волейболна лига Демакс.

Днешната среща в зала „Сила“ отне 55 минути игра и завърши при резултат 3:0 (25:10, 25:10, 25:15) за шампионките.

В своя полуфинален плейоф, който по програма трябва да се играе до две победи от три мача на 2, 5 и евентуално 7 април, "жълто-сините" ще се изправят срещу победителя от четвъртфинала между Берое (Стара Загора) и ДКС Варна (Варна), който започва по-късно днес.

Тон на днешния мач зададе острият ас на Петя Баракова още с първия съдийски сигнал на срещата. Разпределителката бе най-резултатна в първия гейм, като добави още един ас, две точкови блокади и две успешни атаки при 100% успеваемост за крайното 25:10.

Интрига липсваше и във втората част. Отново се стигна до 25:10 и отново последната точка бе дело на Мирослава Паскова. Този път обаче младият диагонал Ива Дудова записа шест точки за успеха. В третия гейм варненки се държаха равностойно до 8:7 в полза на домакините.

С пет поредни точки, момичетата на Лазар Лазаров отново избягаха далеч напред в резултата. Все пак, при 19:15, в този гейм Перун постигна най-добрия си резултат измежду шестте, изиграни вчера и днес в Пловдив.

Последваха шест поредни точки за пловдивчанки при сервиси на Джесика Агилера, с които те приключиха гейма и серията с 25:15.

Мирослава Паскова, която само в третия гейм направи шест точки в нападение при 100% успеваемост, завърши мача като топреализатор с общо 12 точки за победителките. 10 добави Ива Дудова.