Рислки спортист наниза 110 точки на Черноморец (Бургас)

Самоковци с убедителна победа в 22-ия кръг на НБЛ

Рилски спортист (Самоков) постигна убедителна победа срещу гостуващия Черноморец (Бургас) със 110:85 (30:27, 30:15, 28:26, 22:17) в среща от 22-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Тимът на Людмил Хаджисотиров е лидер в класирането с 18 успеха и 2 поражения от началото на сезона.

След равностойна първа четвърт домакините поведоха с 18 точки на почивката - 60:42. Отборът от Самоков контролираше изцяло мача през второто полувреме, а най-голямата разлика в негова полза беше 32 точки при 110:78 1:43 минута преди края. Домакините показаха и стабилна защита като в две от четвъртините допуснаха съответно 15 и 17 точки в коша си. Играчите на Людмил Хаджисотиров нанизаха 12 тройки, 4 от които бяха дело на Тихомир Желев. Те записаха и отлична успеваемост за 2 точки - 70%.

За победителите Брендън Браун вкара 21 точки за по-малко от20 минути, Павлин Иванов добави 18, Трей Портър 16, Алекс Симеонов 15, а Тихомир Желев 12. Марвин Смит завърши с 19 точки и 6 борби за гостите, Дианте Болдуин добави 17 точки и 7 асистенции, с по 14 точки завършиха Уендъл Люис и Ангел Пейчинов. Черноморец е на шесто място в класирането с баланс 8-10. На 31 март Черноморец гостува на втория в класирането Левски Лукойл в мач. На 3 април Рилски спортист пък ще приеме в дербито на 24-ия кръг Балкан.