ОБЗОР: Бъфало с 18-а поредна загуба след 3 гола аванс в НХЛ (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и класирането след тях

Бъфало пропиля аванс от три гола и допусна поражение с 3:4 след продължение от гостуващия Филаделфия, с което регистрира рекордна 18-а поредна загуба в Националната хокейна лига след въвеждането на дузпите за определяне на победител във всяка среща през сезон 2005/2006.

Домакините нямат успех от 23 февруари, като в 15 от двубоите паднаха още в редовното време.

Шон Кутюрие изравни 1:29 минути преди сирената, а Иван Проворов реализира в 42-ата секунда на добавеното време за успеха на Филаделфия. Кевин Хейс и Клод Жиру също се разписаха, а Кутюрие и Проворов добавиха и по асистенция.

Хенри Йокихарю Кони Ийкън и Брендън Монтур вкараха за Бъфало, който водеше с 3:0 след първите две третини, но допусна обрат. Вратарят Линус Улмарк отрази 32 шайби, но и това не беше достатъчно.

Междувременно Питсбърг постигна четвърта последователна победа в НХЛ след 2:1 над гостуващия Ню Йорк Айлъндърс.

Титулярният вратар на домакините Тристан Джари получи контузия и напусна игра след края на първата част, но резервата Кейси ДеСмит се справи добре и спаси 19 от 20 удара към вратата си, за да помогне за успеха.

Антъни Анджело и Джаред МакКан вкараха, като по две асистенции записаха Джон Марино и Майк Матесън, а Питсбърг продължи точковата си серия на шест срещи. Мат Мартин се разписа за гостите, а Семьон Варламов отрази 20 шайби.

Дарнел Нърс се разписа в 17-ата секунда на продължението, а Едмънтън спечели с 3:2 срещу домакина Торонто.

Капитанът на гостите Конър МакДейвид даде асистенция при победното попадение и записа поне точка в 11-и пореден мач.