Балкан отстреля Черно море Тича за победа №15 в НБЛ

Седем играчи на гостите от Ботевград завършиха с двуцифрен точков актив

Балкан спечели победа №15 в НБЛ, след като победи Черно море във Варна с 99:78. Ботевградчани измъкнаха мача в третата част, когато реализираха 6 от 16-те си тройки в срещата.

Въпреки огромната пауза, наложила се заради положителните проби за коронавирус на 2/3 от състава на Черно море, варненци изиграха отлично първото полувреме. Домакините бяха без Пламен Алексиев и Михаил Молдов, но въпреки това в един от най-пълните си формати този сезон.

Балкан бе във Варна без Божидар Аврамов. Като титуляр стартира Станимир Маринов, за първи път през сезона в НБЛ.

Седем играчи на гостите завършиха с двуцифрен точков актив, като най-резултатни бяха Дарко Балабан с 15, Сияни Чеймбърс с 14 и Крис Минков с 13. На никой не му се наложи да играе повече от 25 минути в мача.

Следващите две срещи на Балкан в НБЛ са гостувания на Рилски спортист и Левски.

Терънс Томпсън завърши с 19 точки и 14 борби за Черно море, Георги Боянов завърши с 12-те си точки от първото полувреме, а Мартин Стефанов вкара 14.

Само след 2 дни Черно море играе срещу Спартак Плевен.