Шеста поредна победа за Монтана 2003

Най-резултатна бе Исабела Маседо с 16 точки

Монтана 2003 постигна шеста победа във втората фаза на женското баскетболно първенство. В мач от първата тройка тимът  победи 76:56 (23:19, 14:7, 22:17, 17:13) Славия като гост.

Срещата в столичната зала "Триадица" стартира равностойно и в първите пет минути двата отбора си размениха няколко пъти водачеството в резултата. Постепенно обаче Монтана намери ритъма си и се оттегли с аванс от четири точки след края на първата четвърт.

Във втората гостенките продължиха да бъдат по-добрият отбор на терена и на полувремето водеха с 37:25.

Ситуацията на терена не се измени особено и през второто полувреме, въпреки по-добрия старт на Славия в минутите след паузата. В крайна сметка Монтана спечели мача с 20 точки разлика, като най-резултатна за гостенките бе Исабела Маседо с 16 точки. По 10 точки реализираха Христина Иванова и Александра Петрова.

За Славия Елена Димова вкара 13 точки, докато Валерия Алексиева и Йоланда Коса се отчетоха с по 10.

В класирането води Монтана с 12 точки от 6 победи от 6 мача, пред Берое с 8 точки от 5 мача и Славия със 7 точки от 7 мача.