Марица спечели първия полуфинал с Берое

Шампионките взеха аванс в плейофната серия след точно час игра

Марица (Пловдив) спечели първата среща от своята полуфинална серия в Национална волейболна лига срещу Берое (Стара Загора). Плейофът се играе до две победи, така че още един успех дели шампионките от класиране за финала за шампионската титла. В зала "Сила" днес следобед момичетата на Лазар Лазаров надиграха своите гостенки с 3:0 (25:14, 25:14, 25:12) след точно час игра.

След оспорвано начало, пловдивчанки постепенно наложиха волята си и дръпнаха напред в резултата. Те записаха цели пет аса в първия гейм и го затвориха при убедителното 25:14, след като разпределителката Петя Баракова хитро излъга противниковата блокада с пусната топка за последната точка.

По подобен начин се разви резултатът и през втората част – равностойно начало и постепенен превес на Марица. Крайният резултат в гейма бе абсолютно същият – 25:14. Този път, при първия геймбол за "жълто-сините", страхотно спасяване на либерото Жана Тодорова доведе до организацията на бързо нападение с Александра Миланова, която с лек елегантен удар намери празното място в полето на Берое.

В третия гейм надмощието на шампионките бе най-осезаемо. Миланова направи цели осем точки, а центърът Дима Ушева регистрира 100% успеваемост в атака, като заби мощно и победната точка за 25:12.

Вторият мач от серията е в понеделник, 5 април, от 16:00 б.в. в старозагорската зала Иван Вазов.