ОБЗОР: Черноморец оцеля от 0:2 срещу Марица в дербито на Югоизток

Загорец вече е само на точка от лидерите, два мача бяха отложени, вижте резултатите от кръга

Черноморец направи 2:2 с Марица в дербито от 24-ия кръг на Югоизточната Трета лига, играно в Бургас. Срещата беше пряк сблъсък за първото място в класирането и промоция във Втора лига. Двата тима са с равен брой точки - по 53, но Черноморец има предимство в преките двубои.

В днешната среща гостите поведоха с гол на Апостол Попов – Апата. Бившият футболист на Ботев Пд и ЦСКА вкара с глава след центриране от ъглов удар. В 24-тата минута Милен Танев с удар от 30 метра уцели напречната греда.

Шест след това ситуацията за "акулите" се утежни. Олджай Алиев вкара втори гол за Марица.

В 32-ата минута Мариян Иванов върна надеждата на домакините. Той вкара от нулев ъгъл, между крака на вратаря и намали резултата. В 61-та минута Стоян Мантаров изравни резултата с добавка отблизо, след отбит от вратаря удар.

15 минути преди края на срещата Мариян Иванов остана сам срещу вратаря и за втори път в мача удари греда. В 77-та минута  бе отменен гол на Марица заради засада.

Загорец, който спечели с 1:0 визитата си на Левски (Карлово), пък вече е само на точка от лидерите.

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили