В ГЕРМАНИЯ: Айнтрахт отдалечи Дортмунд от ШЛ, Волфсбург не сгреши срещу "козлите" (ВИДЕО)

Вижте и какво се случи в ранните срещи от германския елит

Борусия (Дортмунд) допусна още една издънка в Бундеслигата, след като загуби у дома с 1:2 от Айнтрахт (Франкфурт), като това се случи в среща от 27-ия кръг на германския елит, която се игра на "Сигнал Идуна Парк".

След този мач рурците са 5-и в класирането с актив от 43 точки, а "франките" са 4-и със седем точки повече. Това е доста притеснително относно целите на Дортмунд, чийто тим иска да играе отново в Шампионската лига през следващия сезон. Шулц си вкара автогол в 11-ата минута и така Айнтрахт излезе напред в резултата още в 11-ата минута, а Хумелс успя да изравни в самия край на полувремето. Гостите стигнаха до успеха след гол на Силва в 87-ата минута.

В друг мач от кръга Леверкузен надви слабака Шалке с 2:1 на "Бай Арена". Домакините поведоха с голове на Аларио и Шик съответно в 26-ата и 72-ата минути, а Хунтелаар вкара почетното попадение за гостите в 81-ата минута.

"Аспирините" са 6-и с актив от 43 точки след този мач, а Шалке е последен 18-и с 10 точки и вече може да мисли за Втора Бундеслига, тъй като е на цели 14 точки от спасението.

Волфсбург от своя страна надви минимално Кьолн на свой терен с 1:0 след гол в 69-ата минута, който бе дело на Брекало и след този двубой "вълците" са 3-и с 54 точки в актива си, докато техният противник е 16-и с 23 пункта.

В другите два ранни мача Аугсбург надделя над Хофенхайм с 2:1 у дома, а пък Майнц врътна домакинско 1:1 с Арминия.

Байер Леверкузен - Шалке 2:1

Аугсбург - Хофенхайм 2:1

Волфсбург - Кьолн 1:0

Майнц - Арминия 1:1

В Байерн търсят причина за контузиите

Спортният директор Кристоф Фройнд коментира темата

Дортмунд се справи с адашите от Гладбах, ВАР лиши Забицер от хеттрик (ВИДЕО)

Рурците стигнаха до успех с 2:1 като гости

Байерн се справи с лекота срещу Кьолн на "Алианц Арена" (ВИДЕО)

Ситуацията при "козлите" е доста неприятна

Леверкузен продава голмайстора си на Милан за 50 милиона евро?

Виктор Бонифас е обект на интерес от страна на "росонерите"

Алонсо отказа да говори за титлата, Розе му я честити

Треньорът на Леверкузен е готов за „бирен душ“

Крути мерки в Дрезден заради смъртни заплахи

Закриха тренировките на тима

Леверкузен е на 3 точки от титлата след изключително ценен успех в Берлин (ВИДЕО)

"Аспирините" спечелиха с 1:0 срещу Унион

Борусия (Дортмунд) планира да привлече ас на Щутгарт от лятото

Крис Фюрих е попаднал в радара на рурския тим

Каква глупост! Байерн поведе с 2:0 срещу новак, но допусна пълен обрат и много срамна загуба (ВИДЕО)