Манчестър Сити не сгреши срещу Лестър и е все по-близо до титлата (ВИДЕО)

"Гражданите" стигнаха до успех с 2:0 като гости

Манчестър Сити победи Лестър с 2:0 като гост в мач от 30-ия кръг на Висшата лига. Бенжамен Менди и Габриел Жезус бяха точни за успеха на "гражданите".

Тимът, воден от Пеп Гуардиола, има 74 точки на върха в класирането в Англия. Вторият Манчестър Юнайтед е с 57 точки и два мача по-малко.

Още в петата минута Фернандиньо вкара топката във вратата на Каспер Шмайхел с удар от границата на наказателното поле, но попадението му не бе зачетено заради засада на Серхио Агуеро.

В 22-рата минута Кевин Де Бройне уцели греда. В 42-ата минута Шмайхел спаси с крак изстрел на Рияд Марез.

В добавеното време на първата част Джейми Варди прати топката във вратата на Едерсон, но и неговият гол не бе зачетен заради засада.

В 59-ата минута Ман Сити поведе в резултата. Родри центрира в наказателното поле, където Олбрайтън отклони топката на пътя на Менди, който много технично я прати в далечния ъгъл за 0:1. Това бе втори гол в шест мача за Менди, който не беше отбелязвал в първите си 39 мача във Висшата лига.

В 74-ата минута Кевин Де Бройне пусна страхотен пас към Габриел Жезус, който подаде на Стърлинг, англичанинът не успя да стреля затова пусна отново към Жезус, а бразилецът прати топката във вратата на "лисиците".

В 78-ата минута Рияд Марез направи сериозен пропуск, стреляйки встрани от вратата, а секунди след това бе заменен от Феран Торес.

В 83-ата минута Варди върна към Мадисън, който отправи мощен изстрел, но над вратата.

Рубен Диаш: Единственият път сега е напред

„Нямахме ден срещу Реал“

УЕФА глоби Барселона

Заради поведение на фенове в мач от Шампионска лига

Германия остава без няколко футболисти за подготовката на Евро 2024

Със сигурност един измежду Байерн и Реал Мадрид ще играе финал в ШЛ, което обърква плановете на Нагелсман