В МАДРИД: Реал шамароса здраво Ливърпул и вече мисли за Барса (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Белия балет“ спечели с 3:1 първия четвъртфинален сблъсък с мърсисайдци в Шампионската лига

Реал (Мадрид) спечели с 3:1 първия четвъртфинален сблъсък с Ливърпул от тазгодишното издание на Шампионска лига.

„Белия балет“ тотално надигра своя съперник, а в герой за тима се превърна 20-годишният Винисиус Джуниор, който блесна с два гола.

Един добави Марко Асенсио, докато почетното попадение за гостите бе дело на Мохамед Салах.

Двата отбора бяха лишени от услугите на част от ключовите си футболисти, включително и от своите капитани.

Срещата за домакините пропуснаха Серхио Рамос, Еден Азар, Дани Карвахал и Рафаел Варан, докато от състава на мърсисайдци липсваха Джордан Хендерсън, Върджил ван Дайк, Жоел Матип и Джо Гомес.

Наставникът на „червените“ Юрген Клоп пък реши да остави на пейката Роберто Фирмино и Тиаго Алкантара за сметка на Диого Жота и Наби Кейта, което доведе до изключително слабо първо полувреме на Ливърпул.

Реал започна по-мотивирано срещата и отправи първия точен удар още във втората минута. От границата на наказателното поле обаче Карим Бензема прати топката право в ръцете на Алисон.

Не след дълго Реал стигна и до първия корнер, ала защитата на Ливърпул се справи. После Винисиус също отправи опасен изстрел, отклонявайки с глава центриране, но топката профуча покрай гредата.

Домакините продължиха да са по-настоятелни от съперника и в 27-ата минута откриха резултата.

Тони Кроос изведе със страхотно дълго подаване Винисиус Джуниор, който пое на гърди и с много прецизен изстрел в долния ъгъл не остави шансове на своя сънародник Алисон – 1:0.

Пет минути по-късно пред голмайстора се откри още една възможност, след контраатака и пас на Бензема, ала той стреля на сантиметри от целта.

След това Марко Асенсио също стреля, но над целта, а междувременно Бензема поиска дузпа, каквато не последва.

В 36-ата минута Реал отбеляза второ попадение. Асенсио бе оставен непокрит в наказателното поле след нов дълъг пас на Кроос и лошо изчистване от Трент Александър-Арнолд.

Испанецът технично прехвърли Алисон, след което прати топката в опразнената врата, за да удвои аванса на домакините – 2:0.

Не след дълго те можеха да оформят и класиката, ала нямаха шанс с изстрел отблизо.

Така първото полувреме приключи без Ливърпул да отправи дори един изстрел към вратата на Тибо Куртоа.

Това накара Юрген Клоп да направи смяна и да пусне в игра Тиаго Алкантара вместо Наби Кейта, което даде резултат.

Ливърпул заигра по-силно в началото на второто полувреме и скоро стигна до гол.

В 51-ата минута, след хубав пробив на Жоржиньо Вайналдум, шут опита Диого Жота. Ударът му не се получи, ала топката попадна у Мохамед Салах, а египтянинът я прати първо в напречната греда и после в мрежата – 2:1.

Скоро след това Жота имаше още две възможности да стреля, ала ги пропиля, но пък същото сториха Бензема и Кроос за Реал.

В 64-ата минута домакините осъществиха една образцова контраатака, но Асенсио сгреши последното подаване.

Последва тъч, след който Реал вкара третото си попадение.

То отново бе дело на Винисиус, който бе намерен в пеналта от Лука Модрич и с удар от движение изненада Алисон – 3:1.

Последваха смени в двата състава и двойна рокада на Клоп, за да се появят в игра Фирмино и Шакири, но в крайна сметка до нови попадения не се стигна.

Така Реал записа четвърта последователна победа над Ливърпул и взе комфортен аванс преди реванша на „Анфийлд“, който е на 14-и април (сряда) от 22:00 часа.

Преди това обаче „кралете“ имат не по-малко изпитание, защото в събота приемат Барселона в голямото дерби на испанския футбол.

„Ел Класико“ също е от 22:00 часа и е решително в спора за титлата в „Ла Лига“, тъй като каталунците имат с 2 точки повече от Реал и изостават само с една от лидера Атлетико (Мадрид).

Реал (Мадрид) - Ливърпул 3:1
1:0 Винисиус (27)
2:0 Асенсио (35)
2:1 Салах (51)
3:1 Винисиус (65)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

РЕАЛ (МАДРИД): Куртоа, Васкес, Начо, Милитао, Менди, Каземиро, Кроос, Модрич, Асенсио, Винисиус, Бензема;

ЛИВЪРПУЛ: Алисон, Александър-Арнолд, Филипс, Кабак, Робертсън, Фабиньо, Вайналдум, Кейта, Мане, Салах, Жота;
Луд мач в Бергамо, Аталанта е на финал (ВИДЕО)

Тимът на Гасперини с обрат за 4:1 над Фиорентина

ОБЗОР: Манчестър Юнайтед обърна последния и измести Нюкасъл (ВИДЕО)

Капитанът Фернандеш спаси „червените дяволи“ от срам на „Олд Трафорд“ – 4:2, резултати