КЪСНА ДРАМА НА "ЕТИХАД"! Сити надви Борусия Д с гол в 90-ата минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

ВАР отмени дузпа за "гражданите", съдията не призна попадение на гостите

Манчестър Сити спечели с 2:1 домакинството си на Борусия Дортмунд в първи четвъртфинален мач от Шампионска лига. "Гражданите" стигнаха до успеха на "Етихад" с гол в 90-ата минута. Реваншът е след седмица.

Гостите първи стигнаха до голова опасност. В седмата  минута Белингам си освободи пространство в наказателното поле и стреля,  Есдерсон обаче не позволи топката да се озове в мрежата му.

Сити успя да открие резултата в 19-ата минута. Фил Фоудън центрира центрира ниско по земя в наказателното поле. Рияд Марез овладя на далечната греда и върна топката към влезлия на скорост Де Бройне, който я прати в мрежата на Борусия - 1:0!

В 30-ата главният съдията свири дузпа в полза на Сити за нарушение на Емре Джан. След на намесата на ВАР обаче наказателният удар беше отменен, а Джан получи жълт картон за бурните си претенции към съдията.

Седем минути по-късно се разигра друга дискусионна ситуация, но този път пред вратата на Сити. Джъд Белингам изпревари Едерсон за и вкара, но съдията отсъди фаул на младока.

Веднага след почивката головата Ерлинг Халанд отправи силен удар към вратата на домакините, но и този път Едерсон отрази. В средата на полувремето Фил Фоудън получи златен шанс, но беше блокиран в последния момент от вратаря на гостуващия тим Марвин Хитц.

Четвърт час преди края на редовното време Де Бройне отново се разходи като на шега покрай съперника и отправи много тежък удар, топката профуча покрай левия страничен стълб. После Хитц спаси шут на Фоудън.

В 84-ата минута дойде и студеният душ за манчестърци. Ерлинг Халанд изведе капитана Марко Ройс, който реализира хладнокръвно. Все пак Манчестър Сити стигна до победата в последната минута на редовното време.  Де Бройне центрира към далечната греда, където Илкай Гюндоган спря добре и подаде на Фил Фоудън, а той завърши с удар отблизо.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - БОРУСИЯ Д 2:1
1:0 Кевин де Бройне (19)
1:1 Марко Ройс (84)
2:1 Фил Фоудън (90)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Едерсон, Уолкър, Рубен Диаш, Стоунс, Кансело, Родри, Гюндоган, Бернардо Силва, Де Бройне, Марез, Фоудън;

БОРУСИЯ (ДОРТМУНД): Хиц, Рафаел Герейро, Хумелс, Аканджи, Мори, Махмуд Дауд, Емре Джан, Джуд Белингам, Марко Ройс, Кнауф, Холанд;
Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини