Първа победа на Берое и дебютно поражение за Монтана във втория етап на първенството (ВИДЕО)

Победителят в редовния сезон ще бъде определен в събота

Берое (Стара Загора) записа първи успех във втория етап на баскетболната А група, налагайки се над Монтана 2003, за да запази до последно интригата за първото място преди плейофите.

Беройки победиха у дома с 83:66 след много силен завършек на мача.

Домакините вкараха цели 30 точки и допуснаха само 8, за да спечелят убедително.

През първото полувреме двата тима си размениха по една част, като гостенките водеха с точка на почивката. Монтанки останаха стабилни през третата част, за да се стигне до срива в последната.

Монтана 2003 остава лидер в класирането, като води с 2-1 в директните мачове в Първата тройка. Така победителят в редовния сезон ще бъде определен в събота, когато двата тима отново се изправят един срещу друг, но в зала „Младост“.

Берое беше в този мач без капитана си Виолина Кочева и старши-треньора си Таня Гатева. Монтана 2003 пък пристигна в Стара Загора само с една чужденка – Изабела Рамона Маседа.

Жаклин Златанова бе над всички за победителите с 21 точки и 8 борби. Теодора Динева отбеляза 14 точки, с 13 е Радостина Христова, 12 вкара Карина Константинова, с 11 се отличи Гергана Иванова. 4 точки и 11 борби и 6 асистенции  записа Анджела Делич.

За Монтана Христина Иванова се отчете със 17 точки и 8 борби, Изабела Рамона Маседа направи дабъл-дабъл от 14 точки и 12 борби, а с 11 точки завърши Александра Петрова.