ОБЗОР: Айлендърс удари Вашингтон и го догони на върха в НХЛ (ВИДЕО)

Каролина отнесе Флорида, вижте всички резултати и класиране

Патрис Бержерон вкара хеттрик, Брад Маршан записа гол и три асистенции, а вратарят Джереми Суеймън направи 40 спасявания.

Всичко това осигури успеха на Бостън Брюинс над Филаделфия с 4:2 в среща от първенството на НХЛ. Победата на Брюинс, която е шеста над този съперник през сезона, увеличи преднината им пред Рейнджърс и Флайърс на 5 точки в борбата за последната квота за плейофите в Източната дивизия.

За Маршан това е втори пореден мач с четириточково представяне, като преди това направи хеттрик и подаде за още едно попадение при 7:5 над Питсбърг.

Калъмбъс надви с 4:2 третия в Централната дивизия Тампа Бей и с 38 точки се доближи на 5 от 4-ия в потока Нешвил. Центърът на четвъртата нападателна линия на тима Зак Далпе откри резултата в края на първата тренина, а след него във втората Джак Рослович покачи на 2:0. Макс Доми и Ник Фолиньо на празна врата увеличиха преднината на Блу Джакетс на 4:0, преди Рос Колтън и Люк Шен да оформят крайния резултат.

Вратарят на Рейнджърс Игор Шестьоркин направи 41 спасявания, а тимът отнесе с 8:4 Питсбърг. Рейнджърс поведоха с 3:0 след първия период и с 5:1 в началото на втория, което им изкова победата. Артьоми Панарин вкара едно попадение за победителите, а също така добави и три асистенции. Адам Фокс също вкара и подаде за още два. Колин Блекуел, Каапо Какко, Майка Зибанеджад, Райън Сторм и Павел Бухниевич също пратиха по веднъж шайбата в мрежата на Пингвините, които са 3-и на Изток с 50 точки.

В дербито на същата Източна дивизия Ню Йорк Айлендърс надви Вашингтон у дома с 1:0 и настигна съперника си на върха с по 54 точки. Брок Нелсън вкара единствения гол 6:55 минути преди края на мача. Айлендърс записа трета поредна победа, а Кепитълс инкасира трета последователна загуба. Вратарят на победителите Семьон Варламов пък спаси 29 удара, а поражението за Вашингтон е първо без допуснат гол от 27-и февруари 2020-а година.

Дерби имаше и в Централната дивизия, където също си дадоха среща първите два отбора. Вторият Каролина отнесе Флорида с 5:2 и се доближи на точка от върха, събирайки 55 пункта. Домакините от Северна Каролина наклониха срещата в тяхна полза 11:08 минути преди края, когато Джордан Стаал вкара за 3:2 след самостоятелен пробив. Стаал се разписа още един път- 1:40 минути преди сирената на празна врата, а Йеспер Фаст оформи крайния резултат 55.8. Другите два гола за победителите вкараха Винсън Трочек и Дъги Хамилтън, при числено превъзходство и двата, а вратарят Петер Мразек спаси 34 удара. За Флорида и двата гола вкара Александър Барков.

Нешвил пази 4-ото място в същата дивизия, след като преодоля последния Детройт с 3:2 след дузпи и има 43 точки, с 2 пред Чикаго. Роман Йоси вкара решаващата дузпа, а в редовното време подаде асистенции и за двете попадения. Люк Кунин и Микаел Гранлунд се разписаха в игровото време, а Райън Йохансен също вкара дузпа за Нешвил. Дани Де Кайзер и Адам Ърни бяха реализаторите на головете за Червените криле.