Левски Лукойл излъга Балкан за шеста поредна победа в НБЛ (ВИДЕО)

"Сините" окончателно си гарантираха второто място в класирането

Левски Лукойл записа шеста поредна победа в НБЛ и по този начин окончателно си гарантира второто място в класирането. Селекцията на Константин Папазов излъга Балкан Ботевград със 78:74 в среща от 25-ия кръг, изиграна в зала „Универсиада“.

Столичани вече имат 19 победи и 4 загуби, докато четата на Йовица Арсич остава на третата позиция, като има 15 успеха и 7 поражения.

Гостите започнаха силно двубоя в столичната зала „Универсиада“ и поведоха с 8 точки след отлични изяви на Божидар Аврамов.  През втората четвърт съотношението на силите на терена се промени и домакините успяха не само да върнат изоставането си, но и да се оттеглят с крехък аванс в съблекалнята. Ситуацията на терена от втората част през третата се задържа и играчите на Левски продължиха да трупат аванс, който в един момент стигна до 16 точки. До края ботевградчани положиха огромни усилия да направят пълен обрат, но с по пет лични нарушения напуснаха Тауан Ейджи и Димитър Димитров, което направи задачата им твърде трудна.

Христо Захариев изигра много силен мач за победителите и наниза 26 точки, като добави и 6 борби и 4 асистенции. Данило Тасич добави 16 точки и 10 борби за нов дабъл-дабъл, а с 15 точки и 7 борби се отличи капитанът Чавдар Костов. Двубоя отново пропусна Венцислав Петков.

За Балкан със 17 точки и 7 асистенции завърши Божидар Аврамов. По 13 вкараха Сияни Чеймбърс (3 от 6 от теойката) и Димитър Димитров. С 10 точки завърши Дарко Балабан.

В 26 кръг Балкан излиза срещу Академик Пловдив, а Левски Лукойл – почива.