НА ЛАУТА: Локо Пд смачка Царско село, но вкара само два (ВИДЕО+СНИМКИ)

Георги Минчев наказа бившия си тим, Димитър Илиев направи пропуска на сезона

Локомотив (Пловдив) надигра тотално Царско село, но спечели само с 2:0 мача помежду им от 23-ия кръг на efbet Лига. И двете попадения вкара бившият футболист на столичани Георги Минчев, а Димитър Илиев направи пропуска на сезона. Успехът позволи на "черно-белите" да дръпнат с три точки пред третия ЦСКА. В събота "армейците" посрещат Арда. Локомотив има 46, лидер с 52 е Лудогорец, който също е с мач по-малко.

Срещата на Лаута започна с натиск на домакините и още в 7-ата минута можеха да открият резултата. Парвиз Умабраев центрира в наказателното поле, там Диниш Алмейда бе оставен непокрит, но не успя да нанесе хубав удар и топката излезе в аут. Шест по-късно Димитър Илиев изпълни пряк свободен удар, но стреля в стената.

Така се стигна до 23-ата минута, когато Локомотив все пак успя да открие резултата. Момчил Цветанов се озова зад отбраната на Царско село след двойно с Димитър Илиев и пусна успореден пас към Георги Минчев, който нямаше как да сгреши - 1:0. Нападателят не се зарадва от уважение към бившия си отбор.

Шокиращ пропуск направи Димитър Илиев в 32-ата минута. Джони Пласид сбърка и топката се озова в капитана на Локо Пд, който преодоля вратаря, но се забави и притичалият Луис Педро застана на пътя на топката, която се удари в гърдите му и излезе в корнер. Футболист №1 на България за последните две години първо поиска дузпа, а след това се хвана за главата и дълго не можеше да повярва какво точно е направил.

След почивката Локомотив продължи да диктува събитията на терена. В 51-ата минута Момчил Цветанов пусна извеждащ пас към Кристиан Илич. Той върна към границата на наказателното поле, където Димитър Илиев овладя топката и опита фалцов удар, който бе отразен от Джони Пласид.

Половин час преди края Димитър Илиев преодоля Иван Бандаловски и подаде към Момчил Цветанов. Той шутира с левия крак в напречната греда, а рикоширалата топка се удари в тялото на Георги Минчев и влезе в мрежата. Голът обаче правилно бе отменен, тъй като нападателят на черно-белите бе в засада.

В 70-ата минута Царско село пропусна златен шанс да изравни резултата. Лесли Де Са проби отдясно и центрира към малкия пеналт, където Стефан Христов засече с крак почти от упор, но уцели главата на вратаря Илко Пиргов.

Четири минути по-късно Локо удвои преднината си. След центриране от корнер Малембана игра с глава, след това защитник на гостите опита да изчисти с крак. Топката обаче направи странна траектория и бе засечена с глава от Георги Минчев в мрежата за 2:0.

ЛОКО ПД - ЦАРСКО СЕЛО 2:0

1:0 Георги Минчев (23)

2:0 Георги Минчев (74)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛОКО ПД: 1. Илко Пиргов, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 5. Дейвид Малембана, 34.  Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев, 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен, 6. Кристиан Илич, 14. Димитър Илиев, 10. Георги Минчев

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид, 17. Реян Даскалов, 93. Иван Бандаловски, 22. Луис Педро, 14. Луи Нганиони, 6. Антонио Георгиев, 10. Лъчезар Балтанов, 25. Уесли Мартенс, 44. Карим Роси, 9. Стефан Христов, 11. Андерсон Кордейро