ОБЗОР: Ювентус с лесна победа срещу Дженоа, гонитбата с Милан продължава (ВИДЕО)

Лацио измъкна трите точки от Верона в 92-ата минута, вижте резултатите от днешните мачове в Серия "А"

Ювентус спечели с 3:1 домакинството си на Дженоа от 30-ия кръг на Серия “А”. Успехът е втори пореден за "бианконерите", които събраха 62 точки, само с една по малко от втория Милан. Лидер със 74 е Интер, след като по-рано днес победи с 1:0 Каляри у дома.

Деян Кулушевски отбеляза първото попадение за Юве още в четвъртата минута. Той получи подаване от Хуан Куадрадо и с техничен шут я насочи в мрежата за 1:0. В 22-ата удар на Киеза беше спасен, а при добавката Роналдо уцели гредата от непосредствена близост. Връхлитащият от втора позиция Алваро Мората обаче нямаше как да сбърка и с изстрел по земя преодоля Матия Перин за 2:0!

Малко след подновяването на играта гостите все пак стигнаха до гол. След изпълнение на корнер от Ровела, Скамака беше изпуснат и вкара с глава. След това резервата Марко Пяца изпусна две огромни възможности да изравни. Негов изстрел първо беше избит с мъка от Счесни, а секунди по-късно хърватинът развинти Киелини. Последва шут от чиста позиция, но крилото не уцели вратата. Юве отговори чрез Роналдо, който потърси далечния ъгъл на Перин, но сантиметри го разделиха от гола. В 70-ата минута шампионите все пак подпечатаха победата си. Данило изведе току-що появилият се на терена Уестън Маккени. Американецът се измъкна от ръба на засадата и не сбърка сам срещу Перин за 3:1. Четвърт час преди края Дженоа остана с човек по-малко на терена, след като Давиде Дзапакоста получи контузия, а гостите бяха извършили всичките си смени.

Сергей Милинкович-Савич донесе победата на Лацио с 1:0 при гостуването на Верона. Голът на сърбина падна в 92-ата минута и е от изключително значение за „орлите“, който благодарение на него съхраняват шансовете си да финишират в Топ 4. Столичани не бяха ръководени от своя старши треньор Симоне Индзаги, защото той е поставен под карантина, тъй като е заразен с COVID-19.