БЕЗ ГРЕШКА: Арсенал писа "тройка" на Шефилд Юнайтед (ВИДЕО)

Лондончани изиграха много добър мач

Арсенал спечели с класическото 3:0 гостуването си на последния Шефилд Юнайтед в мач от 31-вия кръг на Висшата лига. Две попадения отбеляза Александър Лаказет, а едно добави Габриел Мартинели.

След победата като гост на „остриетата“, тимът, воден от Микел Артета, се завърна в топ 10 на класирането. „Артилеристите“ заемат 9-ото място с 45 точки, докато Шефилд остава последен с 14 пункта.

Първият удар към една от двете врати отправи Дейвид Макголдрик в 10-ата минута на мача, но покрай вратата на Бернд Лено.

Последваха минути, в които двата тима трудно създаваха положения, въпреки че темпото на игра не бе ниско.

В 24-ата минута Габриел Мартинели имаше много добра възможност да обстрелва вратата на Шефилд, но прати топката на сантиметри покрай вратата.

„Артилеристите“ вдигнаха оборотите във финалните минути от първото полувреме.

В 32-рата минута Мартинели центрира към Калъм Чембърс. Последва удар към вратата, но Джон Игън бе на точното място в точния момент и успя да изчисти, преди топката да се озове в мрежата.

Секунди по-късно лондончани излязоха напред в резултата. След страхотна комбинация с по едно докосване Александър Лаказет бе изведен на чиста позиция. Френският нападател бе изпуснат от защитниците на Шефилд и хладнокръвно прати топката във вратата.

В 55-ата минута Никола Пепе и Лаказет комбинираха. Французинът стреля, но неточно. В 72-рата минута Арсенал удвои аванса си след грешка в изнасянето на топката от Лундстрам. Никола Пепе открадна, проби отдясно и стреля. Аарън Рамсдейл спаси, но последва добавка на Мартинели, който направи резултата 2:0.

Пет минути преди изтичането на редовното време „артилеристите“ направиха резултата класически. Томас Партей пусна към Лаказет, който надбяга Ийтън Ампаду и се озова очи в очи с Рамсдейл. Таранът на Арсенал не остави никакви шансове на вратаря с мощния завършващ удар по земя за крайното 3:0.