БИТКАТА ЗА ОЦЕЛЯВАНЕ: Героичен Етър взе 3 точки в Стара Загора (ВИДЕО)

"Болярите" се изкачиха на 11-о място след 2:1 над Берое, свалиха Славия сред изпадащите

Етър изненадващо спечели визитата си на  Берое. Търновци победиха с 2:1 в среща от 23-ия кръг в efbet Лига. И двете попадения за гостите реализира Преслав Боруков, Алиун Фал върна едно попадение. Успехът позволи на Етър да изплува от дъното на класирането. Тимът вече има 20 точки, с една повече от Монтана и Славия.

Още в шестата минута Берое стигна до голови положение. Мартин Камбуров се хвърли на шпагат, но топката мина покрай Христо Иванов и излезе в аут. Малко след това се стигна до разбъркване в наказателното поле на Берое, но не и до до попадение във вратата на Генадий Ганев.

В 12-ата минута Алиун Фал отправи първия точен удар за Берое но Христо Иванов спаси. В 16-ата  домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Иван Минчев стреля, а топката се озова в ръцете на Христо Иванов.

Минута по-късно Ловрен Кнежевич стреля опасно, но и този път Ганев бе на мястото си и спаси. Етър пропусна златен шанс в 26-ата минута. Симеон Мечев изведе Меси Мезу, който овладя топката много добре, нагласи се да стреля и го направи, но не уцели вратата.

В 31-ата минута Етър поведе в резултата. След центриране от ъглов удар Мариян Иванов свали топката към Преслав Боруков, който се оказа непокрит във вратарското поле, завъртя се и мушна топката във вратата на Ганев - 0:1.

В 41-ата минута Алиун Фал падна в наказателното поле и поиска дузпа. Той претендираше, че е фаулиран от Пламен Крачунов, но повторенията показаха, че реферът е прав да на посочи бялата точка. В заключителните минути на полувремето домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Иван Минчев стреля, но уцели стената.

Второто полувреме започна с удара на Алиун Фал, който Христо Иванов спаси. Секунди по-късно Фал бе изведен в изгодна позиция, но си поведе твърде дълго топката и Иванов го изпревари.

В 59-ата минута домакините сътвориха поредното добро положение. Александър Цветков стреля от границата на наказателното поле, но изпрати топката в аут. Етър можеше да поведе в резултата в 61-ата. Симеон Мечев изпълни изненадващо пряк свободен удар и Ганев едва изби топката. Пламен Крачунов можеше да добави, но не го направи.

В 69-ата минута удар на Гаюс Макоута срещна гредата зад Христо Иванов. В 65-ата гостите от Велико Търново изпълниха заучено положение от пряк свободен удар. Симеон Мечев изпрати топката към Пламен Крачунов, който с главя я продължи успоредно на голлинията и Преслав Боруков вкара втория си гол в мача и девети от началото на сезона.

В 79-ата минута Берое успя да върне едно попадение. Алиун Фал получи топката на 11-тия метър, успя да се обърна и с външен фалц успя да насочи топката във вратата на Христо Иванов за 1:2. Минута след гола дебют за Берое записа Илиян Стефанов, който пристигна от Локомотив София.

В 90-ата минута Берое осъществи многоходова атака, Октавио центрира в наказателното поле, Крум Стоянов игра с глава, но топката попадна в ръцете на Христо Иванов.

БЕРОЕ - ЕТЪР 0:2
0:1 Боруков (30)
1:2 Боруков (65)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БЕРОЕ: 33. Генадий Ганев, 5. Теди Мезаг, 6.  Александър Цветков, 9. Мартин Камбуров, 10.  Гаюс Макоута, 11. Алиун Фал, 17. Ибрахима Конте, 20. Стив Фуртадо, 25. Георги Ангелов, 27. Крум Стоянов, 73. Иван Минчев

ЕТЪР: 1. Христо Иванов, 84. Здравко Илиев, 6. Пламен Крачунов, 26. Мариян Иванов, 23. Христофор Хубчев, 16. Симеон Мечев, 44. Божидар Кацаров, 22. Ловре Кнежевич, 11. Даниел Младенов, 99. Преслав Боруков, 10.  Гаетан Коуку