ОБЗОР: Септември обърна Литекс след червен картон и голово шоу в Ловеч (ВИДЕО)

Дубълът на Лудогорец с класика над Янтра - резултати, голмайстори и класирането след кръга във Втора лига

С изиграването на три мача днес приключи 27-ият кръг от футболната ни Втора лига.

В един от тях столичният Септември постигна първата си победа над Литекс в Ловеч през новия век, след като постигна обрат и успех с 3:2.

18-годишният защитник Александър Ангелов ознаменува дебюта си за „оранжевите“ с гол още в 3-ата минута, но 17-годишният Симеон Александров изравни в 20-ата.

След почивката Литекс остана с човек по-малко заради директен червен картон на Иван Митрев в 59-ата минута, от което гостите се възползваха по най-добрия начин.

Те вкараха два бързи гола, първо в 73-ата, а после и в 81-ата минута, преди в 84-ата домакините да върнат един, но само, за да оформят крайното 2:3.

След него Септември (София) събра 38 точки и остана на една от петия Хебър (Пазарджик).

С 42 в своя актив пък вече е дубълът на Лудогорец, който се поздрави с класическото 3:0 над гостуващия Янтра (Габрово).

Точни за „орлите“ бяха Георгиев (29) и Бранимир Костадинов (45+1 и 52), разписал се на два пъти.

Междувременно в Созопол едноименният тим и Септември (Симитли) не си отбелязаха попадения и приключиха срещата помежду си при резултат 0:0.