ВЪВ ФИНАЛА ЗА КУПАТА: Барса помете Атлетик Б за 12 минути и вдигна рекорден 31-и трофей (ВИДЕО+СНИМКИ)

Меси заби два гола, каталунците си отмъстиха за загубената Суперкупа

ВЪВ ФИНАЛА ЗА КУПАТА: Барса помете Атлетик Б за 12  минути и вдигна рекорден 31-и трофей (ВИДЕО+СНИМКИ)
Барселона разби с 4:0 Атлетик (Билбао) във финала за Купата на краля и спечели рекорден 31-и трофей в историята си. Баските издържаха до 60-ата минута, след което каталунците се развихриха и отбелязаха четири гола в разстояние на само 12 минути. Две от тях бяха дело на Лионел Меси, по едно добавиха Антоан Гризман и Френки де Йонг. По този начин Барса си отмъсти на Атлетик за загубената Суперкупа по-рано този сезон. Тогава мачът отново се игра на ст. "Ла Картуха" в Севиля.

Тимът на Роналд Куман стигна до първата си добра възможност след само пет минути. Узарът на Френки де Йонг обаче се отби в дясната греда. Отговорът на Атлетик не закъсня. В 10-ата минута Иниго Мартинес надбяга централните бранители на съперника, но стреля встрани.

В 21-ата Меси финтира двама противници и стреля с десния крак, но недостатъчно силно и топката бе уловена от вратаря. “Лъвовете” на няколко пъти се опитаха опита да изненадат Барса с контраатаки и дълги топки, насочени най-вече към Иняки Уилямс, но головите възможности за баските липсваха. Почивката дойде без голове, а и без особено интересни ситуации.

През второто полувреме хората на Роналд Куман продължиха с убийственото си превъзходство. Още в 48-та минута Дест намери Гризман в наказателното поле, но ударът на французина бе отразен от Симон. Малко след това стражът на баските спаси и шут на Педри. Последва ъглов удар и засечена топка от Бускетс, а Симон отново показа рефлекс.

Малко след това започна фиестата за Барса. В 60-та минута Де Йонг изведе Гризман на стрелкова позиция и този път французинът нямаше грешка - прекрасно насочен удар и 1:0 за Барселона.

Само три минути по-късно каталунците на практика капарираха трофея. Де Йонг се реваншира за пропуска си от началото на срещата и засече хубаво подаване на Жорди Алба за 2:0. Това обаче не бе всичко и Барса продължи да се забавлява. И да вкарва.

В 68-та минута и Лионел Меси записа името си сред голмайсторите. Де Йонг ознаменува прекрасната си игра с втора асистенция, а Меси свърши останалото - 3:0.

Меси вкара и четвърти гол за Барселона след още четири минути. Алба проби и центрира от лявото крило, а Лео с лекота насочи топката в мрежата за четвърти път. В 86-та минута Антоан Гризман също записа дубъл. Поне за няколко секунди. Гол на французина бе отменен заради засада.

АТЛЕТИК Б - БАРСЕЛОНА 0:4

0:1 Гризман (60)

0:2 Де Йонг (63)