ДРАМА В КЪРДЖАЛИ! Караджов спаси дузпа в 89-та минута, Арда надви Берое с 1:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Домакините се доближиха на 2 точки до ЦСКА

Намиращият се в истински подем отбор на Арда (Кърджали) победи с минималното 1:0 Берое в домакинството си от 24-ия кръг на efbet Лига.

Двата отбора бяха разделени на само три точки в класирането, като старозагорци искаха да се доближат максимално до място в топ 4, но момчетата на Николай Киров за пореден път тази седмица показаха смела игра и въпреки куп контузени и отсъстващи футболисти стигнаха до трите точки.

Иван Караджов отново беше герой за "сините" като спаси втората си дузпа в рамките на по-малко от седмица. Той отрази наказателен удар и срещу Славия за Купата.

Лъчезар Котев опита интересен удар към Ганев още в 5-ата минута, след като от 12 метра стреля добре, но вратарят на Берое беше мястото си. В средата на първата част Мартинов пробва изстрел, но топката не намери целта. В 26-ата минута и Лозев стреля, но отново неточно. Минута по-късно Берое създаде първата си опасна атака в мача, след като Еривалдо навлезе добре в наказателното поле на Арда, стреля добре, но Караджов показа отличен рефлекс и изби.

В 35-ата минута Георгиев си освободи пространство за изстрел към вратата на Ганев, но стреля крайно неточно и разочароващо. Берое пропусна да открие резултата при опасна атака в 42-ата минута, тогава Еривалдо намери добре Фал, който от близко разстояние не съумя да намери опразнената врата. Две минути по-късно Лебон стреля добре, но топката мина встрани от вратата на Караджов.

Арда стартира нахъсано втората част и Йорданов и Руменов опитаха опасни атаки, но не се получи нищо опасно за Ганев. В 59-ата минута Георгиев стреля опасно, но Ганев се справи блестящо и изби в корнер.

Арда откри резултата с попадение на Тонислав Йорданов, който матира Ганев в 69-ата минута, след като засече центриране на Руменов от пряк свободен удар.

В 87-ата минута Берое получи дузпа за задържане на Алиун Фал от Деян Лозев. Зад топката застана именно Фал, но Иван Караджов улови удара му.

Така Арда вече е с 42 точки на четвъртото място и вече на само две зад ЦСКА, който е с мач по-малко.

Арда - Берое 1:0
1:0 Йорданов 69

Стартови състави:

Арда: Караджов, Желев, Георгиев, Руменов, Лозев, Петков, Мартинов, Тилев, Крумов, Котев, Йорданов

Берое: Ганев, Мезаг, Макоута, Фал, Хасани, Василев, Перейра, Лебон, Октавио Мерло, Ангелов, Еривалдо

Официално: Кабаков ще свири Вечното дерби