ЗА ФА КЪП: Челси вкара три, признаха му един и изхвърли Сити (ВИДЕО)

Столичани са на финал в турнира за втори пореден сезон

Челси е на финал за ФА Къп, след като победи Манчестър Сити с 1:0 на "Уембли". Голът вкара Хаким Зиеш, а столичани за втора пореден сезон ще спорят за трофея. През миналия те загубиха с 1:2 от Арсенал.

Тимът на Томас Тухел вкара още в петата минута. Зиеш прати топката в мрежата на Сити, но попадението не беше зачетено заради засада в хода на изграждането на атаката. Шест по-късно Стърлинг опита удар отдалеч, но Кепа улови без проблем. Малко след това Сити организира добра контра, но именно Стърлинг я опропасти с грешен пас.

В 19-ата минута Джеймс центрира, бранител на Сити увисна, но Чилуел не успя да нанесе добър удар и прати топката встрани от вратата. В 32-ата удар на Рийс Джеймс прелетя на около метър от целта.

Постепенно темпото намаля и двата отбора се задоволяваха да чакат грешка на съперника, а положения пред двете врати липсваха. Към края на полувремето отборът на Гуардиола имаше известно предимство, но то не доведе до нещо сериозно пред вратата на Кепа.

Само две минути след началото на втората част Кевин де Бройне се контузи и се наложи да бъде заменен от Фил Фоудън.

В 55-ата минута Тимо Вернер бе изведен зад отбраната на "гражданите" и подаде успоредно към Зиеш, който не сбърка на празна врата - 1:0.

Три минути по-късно Стефен спаси удар на Зиеш, който беше останал очи в очи с него. В 69-ата минута Родриго свали центриране от корнер към Рубен Диас, но той нанесе много нескопосан удар с глава.

Положенията пред Кепа обаче бяха рядкост, а при една контраатака Челси можеше да реши всичко. Вернер обаче реши да завърши атаката сам, напредна и си затвори ъгъла, което не му позволи да затрудни Стефен.

Малко преди края лондончани загубиха Тиаго Силва, който напусна с травма в гърба и бе заменен за последните минути от Курт Зума. В добавеното време попадение на Пулишич бе отменено поради засада, а Кепа отрази удар с глава на Родри.