Атлетико (Мадрид) се върна към победите с разгром (ВИДЕО)

Анхел Кореа и Маркос Йоренте вкараха по два гола за "дюшекчийте"

Атлетико Мадрид помете с 5:0 Ейбар в мач от 33-ия кръг ва  Ла Лига. Анхел Кореа и Маркос Йоренте вкараха по два гола, а Яник Ферейра Караско добави още един. Успехът е първи за тима на Диего Симеоне след две поредни издънки. Атлетико събра актив от 70 точки и води с четири пред втория Реал и с пет пред третия Барселона.

Головата фиеста за Атлетико Мадрид започна чак в края на първата част, когато след корнер Анхел Кореа успя да засече топката във вратата на Марко Дмитрович. В 44-ата Караско асистира на Кореа, който вкара втория си гол в мача.

Четири минути след началото на второто полувреме Караско се озова очи в очи с вратаря на гостите и го преодоля за 3:0.

В 53-ата минута Кореа намери прекрасно Маркос Йоренте в наказателното поле. С изстрел в долния лъв ъгъл той увеличи преднината на Атлети на 4:0.

В 69-ата минута Йоренте получи нов хубав пас, този път от Караско и с технично изпълнение оформи крайното 5:0.

В друг мач от Ла Лига, който се игра по същото време, Алавес спечели домакинството си на Уеска с 1:0.
Алваро Мората отново се връща в Ювентус?