Кой ще спечели Купата на България?

19 април 2021 19:01 Пламен Димитров

EFBET ЛИГА ЧАКА ГОЛЯМА ЛЕГЕНДА! Локо (Сф) все по-близо след 2:0 в Радомир (ВИДЕО)

Локомотив (София) направи поредна крачка към efbet лига. "Червено-черните" спечелиха с 2:0 гостуването си на Струмска слава в  Радомир и са твърдо втори, което им гарантира промоция. Успехът е първи за столичани чужд терен от септември насам. В герой за гостите днес се превърна Александър Александров, който вкара и двете попадения.

Първият удар в мача дойде в 7-ата минута. Той бе дело на Педро Ферари, който опита късмета си, но крайно неточно. В 22-ата Деян Иванов бе изведен сам срещу вратаря, но опитът му за подаване към свой съотборник не сполучи и вратарят на Струмска слава улови без проблем.

Две след това Александров получи от Ферари, излъга Антон Тунгаров, като прокара топката през краката му. Последвалият шут от малък ъгъл, който обаче не затрудни Драгомир Петков. В ответната атака Ивелин Илиев стреля от границата на наказателното поле, но топката срещна гредата.

В 30-ата минута Цветков стреля опасно, но Петков спаси. Секунди по-късно обаче гостите успяха да се разпишат. Вратарят на Струмска слава спаси удар на Светослав Диков, а топката попадна в Александър Александров, който сгреши при първия си опит за добавка, но и след това прати топката в мрежата.  До края на полувремето двата тима не успяха да си вкара и резултатът остана непроменен.

В 48-ата минута Мики Орачев изведе Светослав Диков сам срещу вратаря. Централният нападател на столичани обаче пропусна. В 55-ата Александров върна към Томислав Павлов, който стреля от границата на наказателното поле, но ударът му обаче попадна право в ръцете на Петков, който беше най-добрият в състава на домакините. Той обаче получи контузия при спасяването и се наложи да бъде заменен.

В 65-ата минута Никола Борисов стреля с глава след изпълнение на корнер, но неточно. В 67-ата, след поредна атака на гостите, изчистена топка попадна в краката на Мики Орачев. Той шутира, но малко точност не му стигна. Шест по-късно Локомотив все пак успя да удвои аванса си. Бабалиев подаде към Милошев, който стреля но ударът му бе блокиран. Така топката попадна в Александров, който покачи на 2:0.

В оставащото време двата тима доиграваха срещата и не създадоха повече интересни положения.

С тази своя победа Локомотив се доближи на една точка зад първия Пирин, който приема в последния мач от кръга Добруджа. "Железничарите" имат 52 точки, докато "орлетата" са с 53. И второто място обаче дава право на промоция. Струмска слава от своя страна остава с 26 точки на 12-ата позиция.