Манчестър Сити пребори Астън Вила след пълен обрат и два червени картона (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Гражданите" вече са с 11 точки аванс на върха и титлата е все по-близо

Лидерът във Висшата лига Манчестър Сити победи трудно с 2:1 Астън Вила в мача им от 33-ия кръг на първенството. "Гражданите" получиха гол след само 20 секунди игра, но съумяха да се върнат в мача и да вземат важни три точки, които ги приближиха още повече до титлата в Англия.

Стартът на мача бе вихрен за домакините от Бирмингам, които откриха резултата след само 20 секунди игра. Джон МакГин завърши атака след пас на Оли Уоткинс и матира Едерсон, за да даде аванс на "виланите".

Голяма грешка при гола имаше бранителят Джон Стоунс, който допусна неточност при овладяването, за да дойде попадението за Вила.

Логично, "гражданите" вдигнаха своето качество с изявите си и натиснаха съперника. В 21-ата Риад Марез на два пъти застраши вратата на Астън Вила, но Емилиано Мартинес и в двата случая се намеси повече от задоволително.

Натискът на Сити даде резултат минута по-късно, когато Фил Фоудън изравни. Фоудън пусна вляво за Бернардо Силва, който проби напред. Португалецът върна топката към дузпата за английския халф, който матира бившия страж на Арсенал Мартинес.

Малко преди края на първата част Джон Стоунс бе изгонен директно след много груб фаул. Реферът Питър Банкс прегледа на ВАР-мониторите ситуацията и логично изгони английският бранител пред погледа на селекционера на "трите лъва" Гарет Саутгейт.

През втората част и виланите останаха с човек по-малко. Само за три минути Мати Кеш си изкара два жълти картона, респективно червен, и напусна терена преждевременно.

В самия край силен изстрел на Марез беше блокиран от защитник на домакините, но това не попречи на крайната победа на Сити. Тя ги изведе на солидните 11 точки пред втория Манчестър Юнайтед шест точки преди края на сезона.