Атлетико Мадрид измести Реал от върха след успех над Уеска (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид победи с 2:0 Уеска в двубой от 31-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Уанда Метрополитано". Анхел Корея даде аванс за домакините в 39-ата минута след пас на Маркос Йоренте, а в 81-ата минута Яник Ферейра-Караско реши всичко в полза на "дюшекчиите".

Така Атлетико отново си върна лидерската позиция в първенството, като събра актив от 73 точки и преднина от три пред градския съперник Реал. Уеска остава в опасната зона, на 18-а позиция, с 27 точки.

Гостите имаха чудесен шанс да поведат в резултата още в третата минута, когато топката беше центрирана от свободен удар в наказателното поле, където Димитриос Сиолас успя да засече на далечната греда, но Ян Облак спаси. След това той изпусна топката, но бързо успя да я улови отново.

Атлетико отговори с отличен шанс в 10-ата минута. Тогава Маркос Йоренте беше изведен на скорост отдясно и пусна пас в наказателното поле, където Яник Караско засече, но вратарят Алваро Фернандес спаси с крак. Последва добавка на Саул Нигес, но отново стражът на Уеска изби в корнер.

Две минути след това Ектор Ерера показа отлична техника в наказателното поле, след като проби отдясно, а след това опита да намери далечния ъгъл, но неточно.

В следващите минути "дюшекчиите" контролираха темпото и по-често поглеждаха към вратата на гостите. Футболистите на домакините отправиха няколко удари, които обаче не застрашиха особено вратаря на гостите Фернандес.

Натискът на Атлетико даде резултат в 39-ата минута, когато домакините откриха. Маркос Йоренте получи топката пред наказателното поле от Киърън Трипиър и комбинира с Анхел Кореа. Нападателят финтира съперник и след това шутира, като топката рикошира в тялото на капитана на гостите Хорхе Пулидо и попадна в долния ляв ъгъл на Фернандес - 1:0. При този резултат завърши и първото полувреме.

Атлетико продължи с доминацията си през втората част. Секунди след началото му Коке отправи точен изстрел, но в ръцете на вратаря на Уеска. Три минути след това отново капитанът на домакините си освободи пространство за стрелба пред наказателното поле и шутира, но Фернандес изби в ъглов удар.

В 59-ата минута Ренан Лоди се измъкна отляво в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но отново стражът на гостите спаси в корнер. След неговото изпълнение Саул Нигес стреля с глава, но без проблеми за Фернандес този път.

В 66-ата минута Серхио Гомес стреля от пряк свободен удар пред наказателното поле на "рохибланкос", но покрай лявата греда на Облак.

Атлетико отново погледна към вратата на своя опонент в 72-ата минута, когато Йоренте проби отлично отдясно, влезе в наказателното поле, справи се със защитник и подаде за Саул, който шутира силно от границата на пеналтерията, но Фернандес блокира удара.

Домакините стигнаха до важното второ попадение десет минути преди края на редовното време. Резервата Муса Дембеле беше изведен отдясно, който след това опита да намери свой съотбърник пред наказателното поле, но играч на Уеска пресече подаването. След това обаче Димитриос Сиола опита да върне топката към своя вратар, но вместо това я подари Йоренте, който пък подаде за Яник Караско, а белгиецът бе безпощаден на празна врата за 2:0.

В 90-ата минута Уеска беше близо до това да върне едно попадение, но Дани Ескриче не успя да уцели вратата от близка дистанция.