Кой ще спечели Купата на България?

23 април 2021 11:59

ОБЗОР: Дончич и Маверикс развалиха голямото завръщане на Антъни Дейвис за Лейкърс (ВИДЕО)

Лука Дончич отбеляза 30 точки и Далас победи Лос Анджелис Лейкърс със 115:110 при завръщането на Антъни Дейвис след лечение на контузия в последните 30 мача на отбора в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Дейвис не изглеждаше във върхова форма в първия си двубой от 14 февруари насам, когато получи травми в петата и прасеца на десния крак.

Той вкара само четири точки при 2/10 в стрелбата и остана на игрището само за 17 минути през първото полувреме.

Това обаче бе и най-дългото отсъствие на Дейвис от игра през цялата му кариера.

Маверикс пък загубиха Кристапс Порзингис, който изкълчи левия си глезен по време на третата четвъртина.

Със същите проблеми, но в десния глезен, почиваше и голямата звезда на Лейкърс - Леброн Джеймс.

В негово отсъствие Кентавиъс Колдуел-Поуп записа личен рекорд за сезона с 29 точки. Двата отбора ще се срещнат отново в събота в Далас.

Янис Антетокумбо отбеляза 27 точки, а Крис Мидълтън добави 24 и Милуоки победи със 124:117 Филаделфия за край на серията от пет поредни домакински загуби.

Боби Портис пък записа личен рекорд за сезона с 23 точки за Бъкс, докато Джоел Ембийд се отчете с 24 за Сиксърс.

Кемба Уокър изравни личното си постижение за сезона с 32 точки при победата на Бостън с 99:86 срещу Финикс.

Той завърши с 11/17 от игра и наниза пет тройки, докато Джейсън Тейтъм добави 15 точки и 11 борби. Крис Пол пък вкара 22 точки за Сънс и направи по осем борби и асистенции.

Никола Вучевич вкара 18 точки и изравни най-доброто си постижение за сезона с 16 борби при победа на Чикаго със 108:91 срещу Шарлът.

Коби Уайт и Тадеус Йънг отбелязаха по 18 точки за Булс, докато за Хорнетс най-резултатен бе Девонте Греъм с 16.