Левски Лукойл стартира плейофите с разгром срещу Ямбол (ВИДЕО)

Чавдар Костов бе най-резултатен за победителите с 18 точки

Левски Лукойл стартира с убедителна победа участието си в плейофите в НБЛ. В първия си мач от четвъртфиналите тимът надви Ямбол с 92:62 в зала „Универсиада“, след като водеше през цялото време.

Мач №2 от серията е в понеделник в зала „Диана“, а при нова победа, столичният тим ще се класира за полуфиналите. Ако Ямбол изравни, решителният трети двубой отново ще е в София.

От групата на Тони Дечев отсъстваха контузеният Уили Атууд и Стилян Иванов. В хода на мача „жълто-черните“ останаха без Кръстан Кръстанов, който бе дисквалифициран в четвъртата част заради едно техническо и неспортсменско нарушение.

Чавдар Костов бе най-резултатен за победителите с 18 точки. По 13 и 8 борби имат Данило Тасич  и Раян Райт, с 11 точки е Венцислав Петков.

За Ямбол Иван Лилов реализира 17 точки, Ерик Макгил и Евгени Василев вкараха по 12, 11 има Дарин Иванов.