ОГРОМНА ДРАМА! Фантастичен гол на Рангелов завлече Етър при Славия в битката за спасение (СНИМКИ+ВИДЕО)

Търновци докосваха спасението, но допуснаха попадение в 91-та минута, Ботев (Пд) остава в елита

Етър и Славия изиграха драматичен мач на стадион "Ивайло" във Велико Търново и завършиха в самоубийствено 1:1, което ги остави със сигурност в последната четворка на първенството.

В 7-ата минута Мечев изсипа топката в наказателното поле на съперника, но Вуцов изби напред. Четири минути по-късно Младенов стреля към вратата на съперника, но отбраната на гостите се справи със ситуацията.

В 15-ата минута Кнежевич свали топката към Младенов, който беше изпреварен от бранител на "белите". Михаил Александров отправи удар в 23-ата минута, не сполучи да се разпише. Три минути по-късно Радослав Кирилов стреля от пряк свободен удар към вратата на Иванов, топката излезе в аут.

В 41-ата минута Мезу се строполи в наказателното поле след съприкосновение с Виячки, но игра с ръка при падането си и последва свободен удар в полза на гостите. Малко по-късно Мечев стреля встрани от вратата след добро изпълнение на пряк свободен удар.

Етър създаде отлична възможност да открие резултата в 53-ата минута. Мезу засече центриране на Алдаир отдясно, но топката се отклони от страничната греда и излезе в аут. Две минути по-късно мощен удар на Стоев намери страничната греда на вратата на Етър.

Отново Мезу стреля опасно към Вуцов от няколко метра след пас на Боруков в 61-ата минута, вратарят се справи блестящо, а добавката на Илиев беше блокирано от бранител на Славия. Симеон Мечев пробва мерника си от далечна дистанция, но не се получи нищо интересно.

В 79-ата минута Етър откри резултата, след като резервата Милчо Ангелов се разписа от няколко метра и откри резултата.

В първата минута на продължението обаче Димитър Рангелов смълча макар и малкото публика на "Ивайло". Нападателят на "белите" получи центриране около дузпата и със страхотна странична ножица матира Иванов за 1:1.

Така Етър събра 22 точки на предпоследното 13-то място, докато Славия е на две позиции пред тях с точка повече. Равенството между двата отбора зарадва Ботев (Пловдив), който с мач по-малко остана 10-ти и ще играе в компанията на отборите в средата на таблицата във втория етап от сезона.

Етър - Славия 1:1
1:0 Милчо Ангелов 79
1:1 Димитър Рангелов 90+1

Стартови състави:

Етър: Иванов, Ферейра, Кацаров, Коуку, Младенов, Запрянов, Кнежевич, Мечев, Чембърс, Иванов, Хубчев

Славия: Вуцов, Христов, Гандри, Виячки, Антовски, Макрилос, Вълчев, Стоев, Кирилов, Александров, Димитров

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург