И ВЪЛКЪТ СИТ, И АГНЕТО ЦЯЛО: Берое се бетонира в Топ 6, Монтана взе ценна точка (ВИДЕО+СНИМКИ)

Домакините изпуснаха дузпа, но не се дадоха на старозагорци

Берое спечели само точка при гостуването си на Монтана от последния кръг на редовния сезон. Мачът между двата тима на ст. "Огоста" завърши 1:1. Равенството обаче беше достатъчно на старозагорци да се бетонират в Топ 6. Те заемат пета позиция с 37 точки, колкото има и Черно море, но са с по-добри показатели в преките двубои.

Монтана остава на последно място преди началото на плейофите и ще се бори за оцеляване.

Домакините можеха да поведат рано. Само след три минути игра те получиха дузпа. Удар на Иван Михов беше спрян с ръка от Алиун Фал, който беше застанал на голлинията. Реферът Георги Николов посочи бялата точка и вдигна жълт картон на футболиста на Берое, макар че можеше да го санкционира и по-тежко. Зад топката застана Тони Тасев, който обаче не успя да преодолее Душан Перниш.

В 13-ата минута Тони Тасев се опита да изненада вратаря на гостите с далечен удар. Перниш обаче отново се справи. В 29-ата минута Иван Минчев изпълни пряк свободен удар, който обаче не затрудни Благой Макенджиев.

Малко по-късно Тони Тасев центрира в наказателното поле, където Владимир Айтов засече с глава, но топката мина встрани от целта.

Гостите от Стара Загора поведоха в 40-ата минута. Йорданов изчисти топката от краката на Камбуров, но тя попадна в Иван Минчев, който с хубав удар по земя реализирара - 0:1.

В 50-ата минута Фал комбинира с Минчев, който шутира, но Макенджиев спаси. След час игра гостите имаха чудесен шанс да удвоят аванса си. Александър Цветков центрира отдясно в наказателното поле, където съвсем Фал бе оставен сам и отправи удар с глава, но право в ръцете на вратаря Макенджиев.

Три след това натискът на Монтана даде резултат и домакините изравниха. Кики центрира отляво, Сергей Георгиев се пребори за топката и подаде към Айтов, който стреля между кратака на бранител и направи Душан Перниш безпомощен - 1:1.

В 62-ата минута Тони Тасев обаче не успя да уцели добре топката, но все пак нанесе изстрел в наказателното поле, който обаче бе уловен от Перниш.

Две минути преди края на редовното време Беоре имаше отличен шанс за победен гол. Мартин Камбуров получи в половината на Монтана и изведе Еривалдо. Нападателят влезе на скорост и стреля в близкия ъгъл, но Макенджиев изби в ъглов удар.

МОНТАНА - БЕРОЕ 1:1
0:1 Иван Минчев (40)
1:1 Владимир Айтов (62)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

МОНТАНА: 30. Благой Макенджиев, 25. Александър Башлиев, 33. Стефан Цонков, 24. Давид Кики, 3. Иван Михов, 13. Йордан Йорданов, 6. Янко Ангелов, 8. Тони Тасев, 10. Владимир Айтов, 22. Стефан Каменов, 11. Николай Минков

БЕРОЕ: 12. Душан Перниш, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 9. Мартин Камбуров, 11. Алиун Фал, 18. Илиас Хасани, 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо, 25. Георги Ангелов, 73. Иван Минчев, 94. Илиян Стефанов