Мбапе вкара два гола и се контузи при победа на ПСЖ (ВИДЕО)

Парижани победиха Метц с 3:1

Пари Сен Жермен победи с 3:1 гостуването си на Метц в двубой от 34-ия кръг на френската Лига 1. Суперзвездата на парижани Килиан Мбапе се отчете с два гола, но малко преди края на мача напусна терена с мускулна травма няколко дни преди полуфиналния двубой срещу Манчестър Сити в Шампионската лига.

В 4-ата минута Мбапе получи извеждащ пас от Андер Ерера и откри резултата в полза на парижани. В 46-ата Фабиан Сентонзе изравни за домакините, след като засече с глава центриране на Фарид Булая.

Мбапе върна преднината на гостите в 59-ата минута, когато ударът му рикошира в противников защитник и мина покрай вратаря. Това беше 25-ият шампионатен гол на френския национал през сезона.

В 89-ата минута резервата Мауро Икарди оформи крайния резултат с точно изпълнена дузпа за фал на Дилан Брон срещу аржентинеца.

Така ПСЖ събра 72 точки и се изкачи на върха в класирането преди мача между досегашния лидер Лил и четвъртия Лион. Метц пък е десети с 43 спечелени пункта.