СЛЕД ДРАМА НА „УЕМБЛИ“: Манчестър Сити пренаписа историята с четвърта поред Купа на лигата (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Гражданите“ пречупиха в края Тотнъм с гол на защитник

Манчестър Сити спечели за четвърти последователен път Купата на лигата в Англия.

„Гражданите“ сториха това, след като надвиха трудно Тотнъм с минималното 1:0 във финала на „Уембли“, игран пред 8 000 зрители.

По този начин те се изравниха с рекордьора по отличия Ливърпул, като двата тима имат по 8 трофея от надпреварата, а и направиха първа крачка към мечтания златен требъл.

Единственото попадение в срещата, преминала под диктовката на Сити, реализира малко преди края защитникът Емерик Лапорт.

Бранителят бе една от шестте промени на мениджъра Хосеп Гуардиола, който даде шанс за изява на доста футболисти, получаващи по-рядко такъв, а те не го разочароваха.

На пейката останаха нападателите Серхио Агуеро и Габриел Жезус, тъй като Сити излезе без чист такъв, докато атаката на „шпорите“ поведе възстановеният Хари Кейн.

Той обаче нямаше добри ситуации и бе разочарован след последния съдийски сигнал, редом с временния мениджър на тима Райън Мейсън и всички, които обичат Тотнъм.

Лондончани започнаха двубоя плахо и „небесносините“ овладяха инициативата като в първите 10 минути удобни възможности пропуснаха Рахим Стърлинг и Фил Фодън.

Натискът на Сити продължи и до края на първото полувреме на терена сякаш имаше само един отбор.

В 15-та минута Ерик Дайър успя да блокира удар на Фодън, ала в 26-ата направи грешка при изнасянето на топката и това позволи именно на последния да получи страхотна възможност.

Изстрелът на английския национал от ъгъла на вратарското поле обаче бе блокиран от Тоби Алдервейрелд.

Малко по-късно пък Рахим Стърлинг се озова очи в очи с Юго Лорис и успя да го прехвърли, ала топката премина покрай страничната греда за щастие на „шпорите“.

В 35-ата минута същото се случи и след силен изстрел на Рияд Марез от малък ъгъл. Едва 120 секунди след това отново алжирският национал стреля опасно, ала на педя от целта.

Тотнъм започна по-добре второто полувреме и в 47-ата минута отправи първия си точен удар.

Той бе отправен от Джовани Ло Селсо, който стреля опасно от границата на наказателното поле, ала резервният вратар на „гражданите“ Зак Стефен се намеси решително.

Сити отговори с удар на Стърлинг, а после отново овладя инициативата.

Логичното се случи в 82-ата минута, когато Лапорт засече с глава центриране от корнер и донесе трофея на „гражданите“.

Манчестър Сити – Тотнъм 1:0
1:0 Лапорт (82)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Зак Стефен, Уолкър, Диаш, Лапорт, Кансело, Фернандиньо, Гюндоган, Де Бройне, Марез, Фоудън, Стърлинг;

ТОТНЪМ: Лорис, Орие, Алдервейрелд, Дайър, Регилон, Хойберг, Уинкс, Ло Селсо, Сон, Моура, Кейн;