ВЪВ ФЛОРЕНЦИЯ: Ювентус отново не можа да се справи с Фиорентина (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Виолетовите“ взеха точка след 1:1, а шампионите останаха трети

Ювентус не успя да победи Фиорентина за втори пореден път, след като през декември падна вкъщи с 0:3, а сега фиксира 1:1 като гост във Флоренция.

Точни на „Артемио Франки“ в 33-ия кръг на италианската Серия „А“ бяха Душан Влахович (29 от дузпа) и резервата Алваро Мората (46).

Наставникът на шампионите Андреа Пирло направи 4 промени в стартовия си състав спрямо предходния мач. Войчех Шчесни се завърна на вратата, а капитанът Джорджо Киелини намери място в защитата.

В халфовата линия новите имена бяха Адриен Рабио и Аарън Рамзи. Тандемът в атака отново беше съставен от Пауло Дибала и суперзвездата Кристиано Роналдо. Домакините също излязоха със схема 3-5-2 с Франк Рибери и Влахович в нападение.

В 13-ата минута „виолетовите“ организираха добра атака, след като Рибери намери добре Влахович, но той не съумя да преодолее вратарят на гостите. Шест минути по-късно Миленкович получи отличен пас, но ударът му не затрудни вратарят на Юве.

Фиорентина нацели гредата зад вратата на Шчесни, след като Пулгар стреля добре, но не успя да вкара.

Минута по-късно Влахович падна в наказателното поле, търсейки дузпа, но съдията остави играта да продължи.

В 27-ата минута Рабио игра с ръка в наказателното поле на Юве, а ситуацията беше разгледана и с ВАР, за да се стигне до дузпа в полза на "виолетовите". Зад топката застана Душан Влахович и откри резултата.

Отново Влахович имаше чудесна възможност да отбележи, но топката не намери целта в 36-ата минута на двубоя.

Най-добрата атака за гостите през първата част дойде в 43-ата минута, когато Бентанкур пусна отличен пас към Рамзи, но той не намери целта.

В първата минута след подновяването на играта през втората част, Мората си намери място да стреля и с отличен удар възстанови равенството за 1:1.

Фиорентина създаде две опасности пред вратата на Юве в рамките на две минути в 53-ата и 54-ата минута. При първата с дружни усилия гостите се справиха с нея, а при втората ударът на Полгар беше спасен от Шчесни.

Кристиано Роналдо направи отличен индивидуален пробив в 60-ата минута, но така и не съумя да се разпише. Малко по-късно Кулушевски отправи изстрел, но отново нямаше гол за гостите.

В 84-ата резервата Деян Кулушевски центрира остро, но Роналдо се размина с топката и така не успя да донесе победата за своя тим.

Така Ювентус остана трети с 66 точки, колкото има и вторият Милан, който обаче е с мач по-малко, докато лидерът Интер събра 79 с победа над Верона по същото време.

Фиорентина пък вече е на 6 точки от опасната зона, заемайки 14-ото място с 34 в своя актив.

ФИОРЕНТИНА - ЮВЕНТУС 1:1

1:0 Влахович (29, дузпа)
1:1 Мората (46)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Фиорентина: Дронговски, Миленкович, Пецела, Касерес, Венути, Пулгар, Амрабат, Кастровили, Игор, Рибери, Влахович;

Ювентус: Шчесни, Де Лихт, Бонучи, Киелини, Куадрадо, Рамзи, Бентанкур, Рабио, Сандро, Дибала, Роналдо.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио