В ГЕРМАНИЯ: РБ Лайпциг не се отказва от битката за титлата (ВИДЕО)

Тимът удари Щутгарт с 2:0 и вече е на 7 точки от върха

Отборът на РБ Лайпциг очаквано победи Щутгарт с 2:0 в домакинството си от 31-ия кръг на германската Бундеслига.

Благодарение на успеха си тимът съкрати аванса до лидера Байерн (Мюнхен) и вече изостава само със 7 точки от шампионите, а до края на сезона остават 3 двубоя.

Гостите останаха с човек по-малко още в 14-ата минута, когато Мохамед Ахамада бе изгонен с директен червен картон.

Въпреки това обаче „швабите“ удържаха нулевото реми до почивката.

След нея все пак логичното се случи. Веднага след подновяването на играта за втората част Амаду Айдара откри резултата след пас на Даниел Олмо.

Второто попадение в срещата пък бе дело на резервата Емил Форсберг. Шведът се появи на терена в 65-ата минута и в 67-ата оформи от дузпа крайното 2:0.

След него РБ Лайпциг събра 64 точки и се откъсна на 7 пред третия Волфсбург, докато Щутгарт остава 10-и с 39 пункта в своя актив.

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)