Обзор на кръга в Югозападната Трета лига

Марек вкара 5 на Пирин (Разлог) и оглави класирането

Девет мача от 28 кръг за първенството на Югозападната Трета лига се изиграха по терените на Югозападна България.

На стадион "Бончук" местният Марек домакинства на Пирин Разлог. Тази среща премина изцяло под диктовката на футболистите на Марек, които победиха разложани с 5:0. При по-точен мерник на нападателите им можеше да се стигне до разгром над гостуващия тим. Головете за отбора на домакините отбелязаха Евгени Тунтев, Веселин Любомиров, Димитър Владимиров, Милен Иванов и Христо Каймакански. С тази победа Марек отново е на върха на таблицата с 66 точки, една повече от отбора на Вихрен-досегашен водач в групата,  четири повече от Беласица и пет от ФК Кюстендил.

На стадион „Орчо Войвода” в Панагюрище отборът на Оборище и Вихрен Сандански завършиха при нулево равенство. След мача президентът на Оборище Илия Анчев сподели: „Доказахме, че не влизаме в никакви уговорки, с което защитихме честта на града и клуба. На два пъти Георги Нетов и Васил Тачев се озоваха в удобни позиции за отбелязване на голу но не бяха точни в завършващата част на удара. Точката, която взехме срещу временния водач Вихрен Сандански, е ценна”.

На стадион "Осогово" в Кюстендил едноименният тим победи Надежда Доброславци с 1:0. Единственият гол в срещата отбеляза Александър Александров-Аци в 57-ма минута ,който се оказа златен за спечелването на трите точки в двубоя. С тази победа отборът на ФК Кюстендил остава на четвърто място с 61 точки, с 5 по-малко от новия водач Марек .

В Ихтиман местният Ботев победи трудно Сливнишки герой Сливница с 1:0. В 79-та минута вратарят на гостите Димитър Симеонов при центриране в наказателното поле се размина с топката и това бе добре дошло за Владимир Бахъров да се възползва от подаръка и да вкара единственото попадение в срещата, което донесе и трите точки за отбора на Ботев Ихтиман.

Левски Чепинци победи Велбъжд Кюстендил с 2:1 с голове на Кристиян Николаев и Марио Геров за домакините и Роберто Атанасов за гостите.  Гредите помогнаха на вратарите след удари на Димитър Атанасов от домакините и Роберто Атанасов от гостите при резултат 1:1. Все пак Марио Геров донесе радост за домакините в 86-та минута, отбелязвайки второто попадение. Независимо от победата, президентът на Левски Чепинци Георги Милков изрази недоволство от играта на неговите футболисти.

Гранит Владая удари Перун Кресна с 3:1 и при това положение заема вече 13-то място с 29 точки, а Перун  се озова на предпоследното 17-то място с 19 точки. Головете за отбора победител отбелязаха Люцкан Люцканов на два пъти и Боян Евтимов. За готите точен бе Иван Атанасов.

На стадион "Свети Петър" в Банско едноименният тим победи Рилски спортист Самоков с 2:0 с голове на Веско Весков и Денис Ангелов. И двете попадения в мача бяха отбелязани през първата част на двубоя. „Победата ни е напълно заслужена на база показаната игра от страна на футболистите. Вече сме с 22 точки, с 3 повече от следващите ни Перун Кресна и 7 от Велбъжд Кюстендил. Радвам се, че излязохме от опасната зона, но трябва да бъдем внимателни докрай за да оцелеем”, сподели Георги Иванов от треньорския щаб на ФК Банско.

В Гоце Делчев местният Пирин победи Чавдар Етрополе с 2:0. Головете за отбора-победител отбелязаха Любен Гуцев и Павел Головодов. Мачът започна с 45 минути закъснение, защото автобусът на гостуващия тим се повреди край Перник. „Изказвам своята блягодарност, като и тази на футболистите от нашия отбор, за жеста ,който направи президента на ФК Марек Цветан Видински, който ни придвижи до Гоце Делчев с автобус на техния клуб”, заяви старши треньорът на Чавдар Етрополе Красимир Стоев.

На стадион "Цар Самуил" отборите на местния Беласица и Балкан Ботевград завършиха 3:3. Домакините поведоха с гол на Аспарух Смилков, Емил Колев изравни. С нови попадения на Стивън Кирилов и Атанас Карачоров отборът на Беласица поведе в резултата с 3:1 и когато се очакваше убедителна победа за тях, футболистите им пет пъти не успяха да уцелят вратата на гостуващия тим. Емил Колев от гостите намали на 3:2, а в самия край на мача Кристиян Ковачев с пета при меле направи резултата 3:3. С действията си главният съдия Иво Андреев създаваше непрекъснато напрежение на терена, както и по трибуните. Това бе и основната причина след мача няколко фена да нахлуят на терена и да търсят саморазправа, което, разбира се, никой не оправдава. Именно по този повод и ръководството на ОФК Беласица излезе с декларация, в която осъжда действията на провинилите се запалянковци и по този начин се разграничава от действията им.

С това равенство отборът на Беласица пропусна златния шанс да се доближи до върха на таблицата. В сряда на градския стадион в Сандански Беласица ще трябва да се доказва срещу единия от претендентите за първото място отбор на Вихрен.

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили