НАКАЗАТЕЛНА АКЦИЯ: Ман Сити се разправи и с Палас, остават 3 точки до титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Агуеро и Торес решиха мача за две минути след почивката, „гражданите“ чакат Ливърпул да ги короняса

Лидерът в английската Висша лига и на практика сигурен нов шампион Манчестър Сити може да вземе титлата още утре.

Това стана факт, след като „гражданите“ спечелиха с 2:0 визитата си на Кристъл Палас от 34-ия кръг и ще бъдат коронясани от настоящия първенец Ливърпул, ако той победи Манчестър Юнайтед в неделното дерби на Острова.

В съботния ден „небесносините“ не оставиха никакво съмнение, че са по-качественият отбор и макар да направиха куп пропуски преди почивката, решиха всичко след нея с два гола за 2 минути.

Хората на Хосеп Гуардиола овладяха инициативата на стадион "Селхърст Парк" още след първия съдийски сигнал и не я изпуснаха до края.

Испанският специалист направи цели 8 промени в състава спрямо успеха след обрат над ПСЖ с 2:1 в първи полуфинален сблъсък от Шампионската лига през седмицата.

Домакините пък играеха само за престиж, тъй като са в средата на таблицата, а всичко това доведе до открит и атакуващ футбол.

Гостите стигнаха до първата си голова възможност в 10-ата минута, след центриране на Бенжамин Менди, което намери Феран Торес. Ударът на испанеца обаче бе отклонен.

Последва пропуск на нападателя на домакините Кристиан Бентеке, а после и фрапантен такъв на Рахим Стърлинг.

В 17-ата минута английският национал се справи последователно с няколко защитника в наказателното поле, но не уцели момента за шут и Митчел се намеси.

Десетина минути след това отново Бентеке опита да порази целта, ала Едерсон спаси.

В заключителната част на първото полувреме гостите заиграха още по-напористо, но първо Стърлинг пропиля добра възможност, а после гол на Габриел Жезус бе отменен заради засада.

Точно преди паузата пък Феран Торес потърси пас, вместо да стреля, ала след нея „небесносините“ решиха всичко с две бързи попадения.

Серхио Агуеро откри резултата с безпощаден удар от десетина метра в 57-ата минута, а в 59-ата именно Феран Торес удвои с плътен изстрел.

До края Сити можеше да стигне до класика, ала Агуеро и Жезус пропуснаха.

Така или иначе обаче „гражданите“ взеха своето и събраха 80 точки, така че вече са само на 3 от спечелването на титлата в Англия.

Кристъл Палас – Манчестър Сити 0:2
0:1 Серхио Агуеро (57)
0:2 Феран Торес (59)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

КРИСТЪЛ ПАЛАС: Гуаита, Скот Дан, Джоел Уард, Куяте, Митчел, Рейдевалд, Езе, Миливоевич, Заха, Таунзенд, Бентеке;

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Едерсон, Кансело, Менди, Аке, Лапорт, Фернандиньо, Родриго, Феран Торес, Стърлинг, Агуеро, Жезус;